Napsat dopis kamarádovi, zaplatit účty, nakoupit, najít informace, zahrát si hru,telefonovat…To všechno během pár minut. Kolik času jsme na tyto činnosti potřebovali, když jsme ještě internet neměli? Představme si jen, jak daleko máme poštu, knihovnu nebo obchody, ze kterých nám dnes dovezou zboží aždomů.
Internetse stává nedílnou součástítéměř každé domácnosti. Dokonce i lidé, kteří se neučili ve škole na počítači, si na něj zvykli. Přestávají kupovat noviny, jsou schopni se domluvit e-mailem, platí přes účet, pracují s ním.
na internetu s dítětem
Stal se nepostradatelným pomocníkem.
Pomůže nám vyřešit spoustu problémů, které máme s domácností, se zdravím, s autem, s dětmi, prostě se vším, na co si vzpomeneme. Když se je nepodaří vyřešit, tak alespoň získáme o dané věci spoustu informací.
surfování přes mobil
Představme si například, že vám lékař zjistí alergii. Může to být jakákoliv alergie, třeba na chemickou složku, která se přidává do velké většiny prostředků denní potřeby jako je mýdlo, šampon, sprchový gel, prostředek na nádobí, podlahu nebo na okna. Projdete několik obchodů, ale pro vás vhodné prostředky nekoupíte. Co uděláte? Kouknete na internet, zadáte informace, podíváte se dokonce na složení výrobků (etiketa je tam v normální velikosti) a máte vyhráno. Vyberete, objednáte, vyzkoušíte. Rychle si na to zvyknete. Je to jednoduché. Kdo hledá, najde. Co bychom však dělali nemít internet? Informace jen omezené a žádný výběr. Spoléhat se jen na doporučení lékaře nebo jen na letáky v čekárně není uspokojivé. Dnes máme jiné možnosti.
obchodování po internetu

Internetmá však i své stinné stránky. Neměli bychom u něj trávit příliš mnoho času, protože se na něm můžeme stát závislými. Na sociálních sítích získáme na jednu stranu spoustu „přátel“, kontaktů, informací, ale nic z toho nám nenahradí osobní kontakt. Stává se, že i když se kamarádi sejdou, stejně stále po telefonu sledují dění na síti nebo chtějí se bavit o něčem, co už ostatní viděli i s fotkami a s komentáři. Zkusme odolat a něco si nechat pro sebe. Je jen na každém z nás, kolik ze svého soukromí vypustíme na veřejnost.

V tomto ohledu nejvíce ohrožené na sociálních sítích jsou děti. Propadají závislosti na hrách, které navíc při jejich vývinu mohou napáchat obrovské škody na jejich psychice. Proto by na internetu měly být jen omezenou dobu a pod dohledem. Ještě větším nebezpečím pro děti je, že by se mohly stát snadnou obětí zločinců s falešnými profily.
Na internetu najdeme neomezené množství informací.