Lidé tvoří z různých důvodů. Pro některé představuje tvorba způsob obživy, pro někoho bezvadný koníček. I když si tvoříte pro své vlastní potěšení, člověk je vždy rád, když může svou tvorbu sdílet, případně když jeho tvorba zaujme druhé a získá si určitý ohlas. I když třeba tvoříte vyloženě z terapeutických důvodů, zpětná vazba je vždy důležitá a vítaná.

Proto určitě mnozí z amatérských tvůrců ocení, že internet nabízí příležitost svou tvorbu sdílet. Internet přináší potenciál kreativně založeným lidem. Někdy si dokonce dílo najde cestu k cílovému zákazníkovi a stane se prostředkem vedlejšího či dokonce hlavního výdělku.
 

Najděte si svůj prostor

·         Psaní– pokud rádi píšete, rozhodně není důvod psát nadále takzvaně do šuplíku. Můžete své myšlenky sdílet s druhými. Je možné si například založit vlastní blog a to na stránkách, kde si rozhodně najdete své čtenáře. Internetové deníky totiž nabízejí prostor také pro laickou veřejnost, proto máte možnost to využít.

·         Fotografování– na internetu naleznete celou řadu webových stránek, které jsou určeny pro fotografy amatéry, kteří se ovšem svému koníčku věnují s velkým entuziasmem a profesionalitou. Součástí stránek je fotogalerie, kde se sdílejí „fotoúlovky“ a které často navštěvují odborníci, kteří shánějí specifické fotografie do médií, katalogů, propagačních materiálů a nabízejí možnost prodeje. Lze se tímto způsobem tedy dostat k nějakým zakázkám.

·         Ilustrace, grafika– podobně jako s fotografiemi je to s ilustracemi, grafikou, případně počítačovými animacemi.  Stránky, kde autoři sdílí nejen tvorbu, ale také know-how a případně přikládají tutorialy

·         Video, hudba, videoblog– Youtube přináší velký potenciál právě pro tento typ lidí. A nejen pro ně.

·         Tvoření a vaření – rádi tvoříte nebo vaříte? Ukažte to prostřednictvím Youtube a nabídněte inspiraci druhým.