Dětský pokoj je bezpochyby místem, kde se dá v zařizování interiéru výborně vyřádit. Neměli bychom se ovšem nechat příliš unést, protože to co se bude hodit pro batole, se už později nemusí líbit předškolákovi. Dítě roste hodně rychle a také velmi rychle mění své názory a každou chvíli se mu něco jiného líbí. Proto se nenechejte příliš unést a při zařizování dětského pokojíčku se držte pevně nohama na zemi. I tak ale můžete pro své dítko vytvořit příjemné zázemí.
detail z dětského pokojíčku

Nepřehánějte to s barvami

Vymalovat pokojíček pro miminko na růžovo nebo na modro se může jevit jako dobrý nápad ale opak je pravdou. Veselé pastelové barvy se hodí tak do mateřské školy, vy si uvědomte, že pokojíček těžko budete malovat každé dva roky, jen co dítě povyroste a přestane se mu barva líbit. Proto hned od začátku vsaďte na neutrální a vzdušné barvy, které jen doplňte o vhodné barevné dekorace. Ty se pak snadno vymění s tím, jak dítě poroste a začne si vytvářet své vlastní koníčky a představy.

Jaký vybrat nábytek

Ani v tomto případě se nenechte unést a přemýšlejte prakticky. Pohleďte do budoucnosti a uvědomte si, že postel napodobující závodní autíčko se může líbit šestiletému dítěti ale tomu desetiletému už jen těžko. Nábytek je vždy dlouhodobou investicí a proto by měl být i v dětském pokojíčku takový, který bude praktický a nadčasový. Na ten tematický nábytek tak raději zapomeňte a inspiraci pro dětský pokoj hledejte jinde. Opět je nejlepší spolehnout se na doplňky, obrázky a dekorace, které nábytek v dětském pokoji ozvláštní.
originálně vybavený pokojíček

Roztomilé detaily

V útlém věku, kdy děti tíhnou ke svým oblíbeným postavičkám z pohádek, jim to neodpírejte. Vsaďte na malé a drobné detaily, které se budou dát časem snadno odstranit. V dnešní době je nepřeberné množství nejrůznějších nálepek, které se dají později snadno sloupnout. V každém dětském pokoji také jistě oceníte praktické úložné boxy, které se budou hodit jak batoleti, tak i staršímu dítěti stále stejně. Totéž platí i s poličkami, které nejprve mohou posloužit jako odkladiště hraček, později na knížky nebo učebnice.
Vybavit dětský pokoj už vám nemusí dát tolik zabrat.