Poslední dobou bohužel hodně zvýšil počet dopravních nehod. V podstatě ani není divu, když v plnoletosti si uděláme řidičský průkaz a pak si někteří hrdinové myslí, že jim patří silnice. Nahrávají k tomu situace, že se chtějí ukázat, jaké jim rodiče koupili silné suto nebo na co si případně i ušetřili. Málo zkušeností na silnici způsobí mnohdy daleko větší škody, než jen ty, které vzniknou na autě. Jsou to těžká zranění, bolavá srdce a beznaděj. Ten kdo způsobí dopravní nehodu, většinou v tom nezůstává sám a odnáší to nevinní a slušní řidiči. Pak krásný a slunečný den může skončit tragicky a zase se někdo nemusí vrátit k rodině nebo skončit s vážným poraněním v nemocnici. Následky jsou poté velmi vážné.

autonehoda

Jaké náhrady se dají uplatňovat po nehodě?
V tuto chvíli na to nikdo nemyslí, přesto každý, kdo dopravní nehodu nezavinil, má právo na odškodnění. Pokud bohužel nastalo úmrtí, neznamená to, že tím se za vyplacením odškodného dělá tečka. V žádném případě, to přechází na pozůstalé.

  1. Lze uplatnit věcné škody na vozidle – sem spadají veškeré opravy na dopravním prostředku, případně likvidace, ale také pronájem náhradního vozidla a vše co je spojené s dalšími úkony. Ale patří sem i jiné věci, které byly poškozené při nehodě jako navigace, mobilní telefon, oblečení atd.
  2. Odškodnění újmy na zdraví – sem se zahrnuje veškeré odškodnění bolesti, ale i ušlý zisk nebo příjem, další náklady na léčení, cestovné k lékařům, další náklady do ošetřování a případně odškodnění trvalých následků. Samozřejmě pokud došlo k úmrtí, poté se odškodnění po dopravní nehodě bude vyplácet rodině, případně rodičům nebo sourozencům atd.

kompenzace nehody

Pojišťovny nechtějí vyplácet

V podstatě vyplatí mnohdy poměrně malé částky, které neodpovídají skutečnostem. Naštěstí je možné se obrátit na odborníky a nechat si přezkoumat situaci. Předem se nikdy nic neplatí, ale vzhledem k tomu, pokud se posoudí, že na odškodnění je nárok, tak vás zastoupí i před soudem a poté nějakou část zaplatíme z vysouzených peněz a ve většině případů se nejedná o malé sumy. Výhodou je, že nemusíme rozumět všemu a ani jak to všechno funguje, když nám někdo podává pomocnou ruku, tak ji můžeme přijmout. Je pravdou, že zdraví nebo život to nevrátí, ale na druhou stranu, proč nechávat někomu něco, co nám právem patří.