Hodně podobným rčením se řídí i malý svět, o kterém s nyní přečtete. Je to svět zábavy a kouzel. Kouzel malých, kde, kterým není potřeba obrovské spousty peněz a velká pódia. Naopak. Stačí pouhý stůl, diváci v půlkruhu kolem a už se můžete začít bavit.
Pohledná kouzelnice
Ano, je to kouzelný svět mikromagie, samostatného oboru kouzelnictví. Věciček nepochopitelných, záhadných a podivných. Tedy pro diváka. Zkušený kouzelník samozřejmě zná princip svých triků. A má je velmi dobře nacvičeny. Každá malá chybička se vymstí na pokaženém kouzlu.
Pokud uvidíte vystoupení kouzelníka, budete překvapeni. Jeden trik trvá třeba je minutu, ale za velkou většinou podobných stojí hodiny a hodiny trpělivé práce. Samozřejmě zde nelze popsat jaké, protože tím by se vlastně spousta věcí vysvětlila, a pak už by to nebylo kouzlo. Jediné, co si zde můžeme říci, je práce v cvičení. Ano, cvičení prstů, a hlavně pilování triků. Každý se cvičí jinou dobu. Za některými jsou skutečně hodiny a hodiny procvičování, úprav, zkoušení, a to vše proto, aby byl efekt co nejlepší, a ještě se při tom divák pobavil a třeba i zasmál.
Znal jsem jednoho mikromagika, který všude kam chodil a kde seděl neustále cvičil prsty pomocí kuliček. Kdyby k řízení auta nepotřeboval ruce, tak by mu i při tom kuličky cestovaly v dlani.
Kouzelník mikromagie nepotřebuje ke svému vystoupení dva kamiony na příslušenství. Většinou mu stačí jeden či dva kufry. To je celý jeho svět, ve kterém on žije a pracuje.
Kouzelník při vystoupení
Triky s kartami, kuličkami, prstýnky a prostě vším co se vejde do lidské dlaně jsou o to působivější, že je dělá přímo před vašima očima. Stojí většinou u vás, pokud jste si jej objednali na nějakou svou oslavu. Na jednom stole se odehrává dění, na které se je tak nezapomíná.
A ještě rada nakonec. Pokud jste již kouzelníkovi zaplatili, nikdy po něm nechtějte, aby své triky prozradil.