Život v mobilním domě rozhodně nemusí být skličující formou sociálního příbytku. Některé typy těchto domů jsou velmi komfortní.

ložnice

Přednosti tohoto typu bydlení

Stavební povolení – mobilní domy nevyžadují stavební povolení, jestliže půjde o rekreační pobyt. Povolení úřadů je třeba pouze k pobytu trvalému, výjimku rovněž tvoří i chráněná krajinná oblast. Postavit si mobilheim můžete tedy na jakémkoli pozemku, buď vlastním, nebo pronajatém.

Životnost a náklady na údržbu – možná vás v této souvislosti napadne poplatek do fondu oprav u bytových domů. Náklady jsou v tomto případě poměrně vysoké, dokonce mnohdy převyšují i náklady za vytápění. Platit zbytečné peníze do společného objektu, navíc bez primární kontroly jejich využití, vám u mobilních domů odpadne. Náklady na údržbu jsou totiž minimální.

Pořizovací cena – zejména mladí lidé řeší nepříjemnosti s hypotečním úvěrem. Hypotéka je pak závazek na celý zbytek života a v případě neschopnosti splácet často dochází k dramatickým jevům ztráty střechy nad hlavou, hledání nájemního bydlení atd. Mobilní dům je mnohem levnější a s jeho životností přesahující desítky let nemusíte prakticky nic řešit.

Celoroční pobyt – původní stavby tohoto typu byly sice nezateplené a určené buď pro sezónní pobyty, nebo pro bydlení v teplých regionech jižní Evropy a Spojených států. Dnes se již běžně vyrábí domy zateplené, vybavené vytápěním, s dvojitými skly oken a se zatepleným podvozkem a střechou. Podstatnou výhodou jsou nízké provozní náklady, zvláště u vytápění krbovými kamny na dřevo.

pokoj

Hotový výrobek – u některých domů stavěných na klíč máte před sebou pouze projekt a dům je stavěn průběžně, což přináší určitá úskalí, zvláště ve chvíli, kdy výrobek neodpovídá vašim představám. Zatímco mobilní dům https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/?reference=1 si při koupi kompletně prohlédnete a můžete se tak snadno rozhodnout, který model bude pro vás ten optimální.