Jeden z největších hitů současné doby jsou bezesporu úsporné topné zdroje, které lze umístit nejen do podlahy, ale také do stropu. Velkou výhodou těchto zařízení jsou nejen nízké finanční pořizovací ceny, ale především ekonomicky výhodný provoz. Všechna zařízení mohou využívat noční proud, což zajistí velmi levný způsob vytápění.
 

Stropní panely a fólie

Tento způsob vytápění funguje na principu infračervených paprsků. Ty jsou vyzařovány panely nebo fólii do okolí a jsou pohlcovány plochami v místnosti (zdmi, nábytkem, podlahou) a následně se uvolňuje teplo do vzduchu. Panely mají snadnou údržbu. Na povrchu je bezpečnostní sklo, které stačí udržovat vodou s mycím prostředkem. Panely jsou naprosto bezpečné, přestože uvnitř bývá teplota až kolem 100º C, povrch nepřesáhne maximální teploty 35º C.
 

Podlahové vytápění

Do podlahy můžeme instalovat dva základní typy systémů. Prvním z nich jsou samolepicí rohožové systémy, které jsou vhodné například pod oblíbené plovoucí podlahy. Druhým způsobem je systém elektrických odporových kabelů, které tvoří topný okruh. Kabely jsou během instalace flexibilní a přizpůsobí se i nerovné podlaze (stupínek, schody). Plastovými kabely protéká ohřívaná voda, a to při teplotě 40º C. Rohože i kabelové systémy jsou vhodné pod jakýkoliv materiál, který je pro podlahy využíván.
 
V neposlední řadě je potřeba říci, že dané úsporné topení lze do domů či bytů instalovat bez jakýchkoliv nutných přestaveb, a to právě v podobě nenápadných topných panelů nebo fólií.

Kromě již zmíněných výhod je tento typ elektrického vytápění také velmi šetrný k zásahům do interiéru vaše domova. Během nové stavby domu můžete vše schovat pod podlahu nebo do stropu. Pokud se rozhodnete pro tento typ topení v již postaveném a funkčním bydlení, dané topné panely nebo fólii jsou nenápadné a při správné instalaci dokonale splynou s interiérem.