Mnoho společností má své sklady někde na okrajích měst nebo vesnic. V nich se skladují potraviny, oblečení a téměř všechno na co si vzpomenete. Takovéto sklady jsou obrovské a denně z nich odjíždí několik desítek kamionů, které jsou naplněné produktem. Jelikož jsou kamiony velká auta, tak do jejich „zavazadlového prostoru“ je složitá cesta. Abyste nemuseli neustále zvedat věci, které nakládáte, tak se dost často u skladů můžete setkat s nakládací rampou. Ta slouží k tomu, aby kamion pouze přijel k rampě a hned je do něj jednodušší přístup než bez rampy.

nakládací rampy


Díky tomu, je rychlost nakládky a vykládky mnohem rychlejší, protože práce je jednodušší. Pokud rampa chybí, tak je možné si pořídit mobilní rampu. Mobilní rampa znamená to, že se dá stěhovat. Můžete si ji dát tam, kam zrovna potřebujete. Díky tomu, že jsou sestavěny dobře, tak nepotřebujete žádnou speciální přípravu. Většinou se přistaví za kamion a dostanete se ze silnice (podlahy) až do nákladního prostoru vozidla. Vybírat si můžete z nabídky, kde jsou různé druhy pohonů a jízdní plochy.

venkovní hala


Rampa funguje za pomoci hydraulického nebo mechanického pohonu, který je vybaven bezpečnostním systémem a nakladač ji přemístí k vozidlu. Mobilní rampy jsou s nebo bez oporu pro návěs nákladního automobilu. Pokud se zaměříme na ty s oporou, tak se setkáme s jednostrannou nakládkou, která je vhodná k použití s jedním autem. Materiál je tažený plech a druh pohonu je: s ručním hydraulickým pohonem, s mechanickým zvedákem, s elektrohydraulickým pohonem. Některé rampy jsou skladem v Praze a jiné mají zase dodací lhůtu klidně i šest týdnů. Jde o to, jaký pohon si třeba vyberete a o kterou rampu budete mít zájem. Na internetových stránkách si můžete prohlídnout fotografie z montáže nebo z dodání.
Také můžete využít online chat, pokud máte jakýkoliv dotaz.