Po celém světě, v každém státě. Všechny jsou něčím zajímavé, všechny mají nějakou zvláštnost, ale ty, které vás doopravdy okouzlí a na které nezapomenete, těch je doopravdy jenom několik málo. Byla by škoda, kdybyste se nacházeli v blízkosti těch nejkrásnějších z nich a nešli byste je navštívit. A které to jsou? Inu, máme pro vás několik typů na ty, které se nejvíce líbily nám, které jsou nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější.

–          Nong Nooch, Thajsko
Jedná se o tropickou botanickou zahradu, která je opravdovou špičkou. V provincii Chonburi se nachází dva kilometry čtvereční té nejkrásnější a nejnepředstavitelnější nádhery na světě. Co je její největší chloubou, ptáte se? Jednak jsou to cykasy – to jsou rostliny, které vypadají jako tlusté malé palmy, ale nejsou to žádné palmy. Jedná se o jedny z nejstarších živých organismů, které se na planetě vyskytují a údajně jsou některé z nich staré i tisíce let.

Botanická zahrada Nong Nooch má navíc vlastní genobanku, v níž cykasy nadále rozvíjejí a zkoumají. Nejen že cykasy vydrží stovky let a jsou to nejspíš nejstarší živoucí organismy, ale jsou také mnohostranně využitelné. Vyrábí se z nich alkoholický nápoj, domorodé kmeny se jím živí – a to je tato rostlina až fatálně jedovatá, musí se správně upravit, jinak její požití znamená selhání základních lidských orgánů.

–          Kirstenbosh, Jihoafrická republika
Rozloha činí neuvěřitelných pět set třicet hektarů a zde můžete najít několik částí, které jsou rozdělené nejen na různé druhy rostlin, ale také podle toho, kde se dané přírodní úkazy vyskytují. Zahrada v hlavním městě Jihoafrické republiky se řadí mezi ty největší na světě a podle mnohých je nekrásnější v celé Africe. Zahrada čítá asi sedm tisíc druhů rostlin. Pýchou této zahrady je planá pelargonie, nádherné pestré barevné kvítí z čeledi Capensis.

–          Zahrada Clauda Moneta, Francie
Nejspíš by tato zahrada nebyla nijak zajímavá, kdyby ji neproslavil slavný impresionistický malíř Claude Monet. Právě on zahradu založil a téměř celý svůj život zde maloval lekníny a přilehlou zahradu.