Záleží vám na vydatném a zdravém spánku? V tom případě si k němu musíte dobře zvolit postel. Chcete-li se vyspat do růžova, měla by to být ta nejlepší – a pozor, zdaleka nezáleží pouze na kvalitní matraci, ale také na spolehlivém rámu.
Ovšem nejlepší postel neznamená nejdražší postel. Jisté je, že po všech stránkách nejlepší postele jsou ty z masivního dřeva. Nicméně dřevin, ze kterých můžete vybírat, existuje celá řada druhů, a vy si tak můžete zvolit takovou, která vám po všech stránkách vyhovuje.

detail apartmánu s postelí a lampičkou

Když si můžete vybrat, volte dřevo, které pochází z českých lesů anebo minimálně z Evropy. Vyhnete se tak podílu na nelegálním kácení deštných lesů, kterými je mimoevropská nabídka značně poznamenaná. Zároveň tak výrazně snížíte stopu, jakou tento nábytek zanechal na zemi ve formě zbytečně dlouhé a složité dopravy. A v neposlední řadě platí, že nákupem českého dřeva od českých zpracovatelů nábytku podpoříte českou ekonomiku, a v konečném důsledku i sami sebe.
Rozhodně se nemusíte obávat, že by byl váš výběr nějak ochuzen. Naše lesy nabízejí mnoho zajímavých druhů dřevin, ať už máte zájem o dřevo tvrdé anebo měkčí, o to světlé anebo tmavší, o teplé či studené odstíny barev i různou intenzitu letokruhů.

postel v interiéru

A navíc, nikde není psáno, že si musíte vybrat dřevo v přírodním provedení – dřevěný nábytek si můžete nechat libovolně barevně namořit či nalakovat. Volit můžete přirozeně i z různých cenových kategorií, například borovice, smrk anebo modřín jsou dostupné i pro ty, kteří chtějí maximálně ušetřit.
Navíc, dřevěný nábytek vás rozhodně nezklame, ani pokud jde o jeho odolnost a trvanlivost – je pevný, nevrže, vydrží dlouhé desítky let a s každým rokem navíc bude stále více krásný. Pro jednotlivce si můžete vybrat třeba dřevěnou postel 100×200 cm drevenynabytek-borovicemasiv.cz, pro dvojici pak postel větší.
A to jediné, co ucítíte v takto vybavené ložnici anebo celém bytě, bude svěží vůně lesa prostá jakýchkoli škodlivin z umělých materiálů.