Někdy ani největší péče neochrání naše věci před poškozením anebo před neúprosným zubem času. U zahradní trampolíny to platí jistě také. Vzhledem k tomu, že je neustále vystavena různým povětrnostním vlivům, bude zapotřebí čas od času některé díly vyměnit. Zejména, pokud ji používají malé děti, je nutná pravidelná kontrola, abyste zabránili možnému zranění.

vybavení

  • Proto si vybírejte vždy jen takového výrobce nebo prodejce, který má v nabídce i náhradní díly na trampolínu.
  • Laciné napodobeniny, které se dají koupit v pochybných internetových i kamenných obchodech, raději velkým obloukem obejděte.

    • Rozhodně se to vyplatí.

Doplňkem, který je nutné při instalaci trampolíny mít, je kotvící sada. Pokud bychom ji vynechali, pak je možné, že po řádění silnějšího větru už naše sportovní nářadí nenajdeme. V tom lepším případě by se mohla vážně poškodit. Rozhodně se vyplatí v době, kdy není trampolína používaná, přikrýt ji speciální krycí plachtou. Tento doplněk má ještě jednu funkci. Ušetříte si práci s odklízením nečistot, které napadají na skákací plochu.

Důležitá je kontrola všech součástí

Pokud bychom měli říci, která část je nejvíce namáhaná, a tudíž nejvíce ohrožená, pak bychom se rozhodovali opravdu velice těžko. Každá součást trampolíny je důležitá a každá je velice namáhaná. Pravidelnou kontrolou můžete například zjistit, že se v doskočišti vytvořila malá trhlinka.

pružiny

  • Rozhodně na nic nečekejte a zajistěte výměnu.

To samé také platí o ochranné síti, která by měla být pro malé děti samozřejmostí. Vždy je totiž vrátí do bezpečné části doskočiště. Malá dírka by mohla způsobit ztrátu této funkce. Důležitá je i kontrola pružin. Je jich sice na celé trampolíně docela dost, ale to neznamená, že může některá chybit. Chybějící pružina způsobí nestabilitu při doskoku a následky mohou být přinejmenším nepříjemné.