Milostný život s příchodem dítěte končí…? Ale kde že, ne nutně. Bohužel se ale milostné hrátky na čas přeruší kvůli těhotenství a poporodní situaci, pročež život partnerů naplno zaměstnává nově narozený potomek. Na sex zkrátka není čas, nálada, energie. Jak tomu zabránit, jak navodit situaci nebo jak si získat čas sami pro sebe? Máme pro vás radu nebo dvě, čtěte dále.

·         Nešetřete komplimenty
Nejste bratr a sestra, takže se k sobě nechovejte jenom s respektem. Nejede jenom o potomka, kterého vychováváte, ale i o vaše životy. Jistě, je to náročné a vytěžující, ale najděte si chvilku, kdy s partnerem budete mluvit i o jiných věcech. Mluvte spolu o tom, jak se cítíte, jaké jsou vaše sny a plány. Bavte se o tom, jak se cítíte v tomhle vztahu, co vám vyhovuje a co ne, po čem toužíte a jak se změnily vaše chutě ohledně libida.

Nešetřete komplimenty a pochvalte svého partnera, nezáleží na tom, za co. Jestli jenom udělal snídani nebo uklidil hračky, či mu to v tomhle tričku sluší nebo shodil nějaké to kilo. Všímejte si i svého partnera, ne jenom potomka. Neměli byste zazdívat jeden druhého jenom proto, že dítě zabere hodně času. Pořád jste partneři, pořád spolu musíte vycházet.

·         Mazlení
Fyzický kontakt není životně důležitý jenom pro vaše miminko, ale i pro vašeho partnera. Dejte mu najevo, že o něj pořád máte zájem, i když mu nemůžete dát sex, protože se an to necítíte. Objevte všechno znovu, probuďte v sobě touhu pomocí polibků, mazlení a hlazení. Něžnosti nemusejí být jenom sex.

·         Společně ulehejte, společně usínejte
Matky mají většinou pocit, že se musí pro rodinu obětovat do posledního zbytku energie. Zůstáváte dvě hodiny navíc vzhůru, abyste vyžehlila každý kapesník, abyste s předstihem nachystala snídani, abyste ještě vyčistila troubu, abyste ještě to a ještě támhle… zapomeňte na to.

Nechte některé věci být. Raději mějte zmačkané pyžamo a uklízejte jenom to, co je nutné. Nic se nemá přehánět. Pokud na vás manžel čeká v posteli a vy ještě zaléváte květiny a nepřerovnáte šuplík s ponožkami, nemůžete se mu divit, že usne, než přijdete do ložnice natěšená i vy.