Čeká vás výmalba obytných prostor? A přemýšleli jste někdy nad tím, že správně zvolená barva stěn vám může velmi zpříjemnit, nebo naopak zkomplikovat život? Každá barva na člověka totiž působí. A ne každá barva se hodí do každé místnosti.
plochý štětec

Modrá a zelená
Je všeobecně známé, že barvy jako jsou modrá, zelená a jejich nejrůznější odstíny jsou uklidňující. V člověku nevzbuzují nijak vášnivé emoce, ale naopak ho mohou zklidnit a zpříjemnit mu relaxaci. Ve své podstatě je vhodné tyto barvy užít pro jakoukoliv místnost. Nejlepší však bude, když si jimi vyzdobíte ložnici. Není nic horšího, než se před spaním nabudit a usnout až v ranních hodinách. Je dobré si tomu napomoci i takovýmito detaily. Na někoho však tyto barvy mohou působit trochu chladně.
Žlutá a oranžová
Žlutá a oranžová jsou přesným opakem modré a zelené. Jsou to barvy plné energie a tepla. Pokud jste milovník letních měsíců a v zimě vás přepadá deprese, budou pro vás vhodnější tyto teplejší barvy. Místnosti zároveň prozáří, pokud máte pocit, že máte doma neustále šero, zvolte některý z těchto odstínů. Nemusí jít o nijak zářivý odstín. I tlumenější odstíny těchto barviček skvěle poslouží.
Červená
Červená je barvou vášně. Nabíjí energií, někdy možná až moc výbušnou energií. Evokuje v člověku oheň a vášeň může probouzet v různých formách, klidně i v hádkách. Výrazná červená se nehodí do menších prostor, které opticky zmenší ještě více.
Růžová
Růžová je jemná barva. Přesto, že je o něco teplejší, působí podobně jako modrá a zelená a člověka může příjemně zklidnit. Je to barva něžná a v člověku vyvolává příjemné emoce. Nebojte se po ní při výmalbě pokoje proto sáhnout.
postavička malíře
Černá
Černá může na mnoho lidí působit velmi špatně a vyvolávat v nich negativní emoce. Zároveň opticky zmenšuje prostory a pohlcuje světlo. Přesto k ní spousta lidí inklinuje a není nic špatného na tom, ji použít.
Ve své podstatě ve vás totiž příjemné emoce může vyvolat barva jakákoliv, pokud je vaše oblíbená. Proto to může být i černá.