Už dávno se vymýtil tento mýtus, který říká, že pokud do sebe budete ládovat od rána do večera ovoce a zeleninu, tak bude zdraví a také štíhlí. Všechno má svůj účel a jako lidé – všežravci – bychom také měli jíst veškerou potravu. Ovšem pokud ji máme více, než potřebujeme, tak se nám váha vyšplhá na závratné výšky, které nechceme, protože už to na našem těle nevypadá hezky a také se necítíme dobře.

Co udělat pro změnu?

Jídelníček je zřejmě tím nejzákladnějším, co musíte trochu upravit, abyste mohli hubnout. Je jasné, že pokud budete jíst celé dny všechno možné ve velkém, tak zřejmě nezhubnete. Takže od toho jsou zde různé diety. Při těch ovšem můžete mít hlad a také můžete trpět nedostatkem nějaké látky či vitamínů nebo minerálů nebo čehokoliv jiného, co tělo potřebuje pro svůj „provoz“. Proto jsou zde nové způsoby, jak těmto věcem zabránit, nemít hlad a ještě přitom hubnout.

Novinkou ve světě vědy v oblasti hubnutí se stala proteinová dieta – též bílkovinná nebo ketogenní.
Ta je založená na způsobu ketózy- což je přirozený stav těla, který se navodí, když budete jíst více proteinů a bílkovin, než je obvyklé. Nemusíte se však ničeho obávat, je to normální stav.

V tomto období budete mít změněný jídelníček. Některá jídla jsou speciální, jiné si později budete moci vytvářet doma a klidně si je sami vařit. Není to nějakým extrémním způsobem omezené, ale musí se to dodržovat, samozřejmě proto, aby to fungovalo. Od toho jsou zde povinná jídla, která byste při této dietě měli plnit. Ovšem hlad mít nebudete, to se nemusíte bát. Jídlo máte klidně pětkrát denně. Nápady a návrhy najdete u nás:
https://www.prodietix.cz/o-proteinove-diete.

Abychom předešli po tomto období jo-jo efektu, který také jistě znáte a je velice nepříjemný, tak se musíme snažit, abychom všechno udělali podle pravidel, a žádný podobný efekt vás nečeká. Jenom krásná a šik postava, kterou budete moci vystavovat na obdiv každému.