Známé české přísloví a přirozeně se dá vysvětlit různými způsoby a použít do nejedné situace. V podstatě by se hodilo i do prostředí, kde zrovna se někdo ocitne v úplné tmě a neví kudy kam. Nemá u sebe světlo, mobil a možná ani zápalku, kdy by plamínek osvítil tmavé chodby nebo kouty. Při pomyšlení, že se děje něco, co je zcela nepřirozené, může v člověku vyvolat hotovou paniku. Všechno se sevře a přichází strach, úzkost a kdo ví co ještě. Teď je třeba se něčeho chytit, aby to danou osobu bezpečně vyvedlo ven. Na takové situace se výborně hodí nouzové osvětlení Beghelli. Výrobce se zaměřil mimo jiné na nouzová osvětlení, jelikož ty jsou tím správným vodítkem, jak se ze svízelné temné situace, dostane každý hravě ven, do bezpečí.

nouzový směr úniku – panáček se šipkou je naprosto ideálním vodítkem

Moderní technologie přináší i úsporu

Především úsporná světla spočívají v LED provedení, které splňují mezinárodní bezpečnostní standardy s využitím nejnovější technologie na trhu. Ta je nejen žhavou novinkou, ale především úspornou, ekologickou a také její plus je vysoká životnost. Tento vysoce účinný optický systém je hodně žádaný a především je to naprosto ideální možnost, jak zabezpečit veškeré únikové prostory dostupností, pokud by například došlo k výpadku proudu. Mají vysoké IP krytí, které se rozlišuje podle čísla na taková, která snadno mohou odolávat vlhkosti nebo prachu.

nouzová světla jsou všude na chodbách veřejných míst, hotelů, nemocnic, škol atd.

Nouzová osvětlení mají různé podoby

Mohou se vyskytovat na zdech nebo stropech a svítit klidně celou noc, případně se zapnout, pokud dojde k výpadku. Existují ale i taková světla, se kterými se běžně setkáváme a rozumí jim absolutně každý, od dítěte po dospělého a dokonce i cizinec, který nebude znát naši řeč. Jedná se o orientační nouzové svítidlo, na kterém je většinou nakročený panáček a šipka, kterým směrem bude únik nejlepší a také nerychlejší. Převážně se setkáváme s bílo zeleným provedením. Do takového orientačního značení patří i exit, což je vysvobozující stejně tak jako nouzový východ z takovýchto prostorů.