Jedním z nejnovějších trendů v oblasti bydlení a bytového zařízení je směr, kterému se říká Futuristic.
–         S tímto trendem budou jistě spokojeni ekologové a ochránci přírody, protože jsou zde rafinovaně zohledňovány originální přírodní materiály a nenásilně se vyzdvihuje téma ekologie. Mezi materiály převládá dřevo a ratan, které jsou převážně v přírodních barvách. Také se zde velkou měrou sází na kontrast. Surová hrubá pletenina se objeví například vedle jemného hedvábí.
svícny na stole

Druhým stylem, který ovládá současný trh s bytovými doplňky, je styl zvaný Temptation.
–         I u něho se sází na kontrast. Nikoliv mezi materiály, ale mezi současností a historií. Nábytek, který je v tomto stylu navrhován, působí jako ze starých dob. Můžete se posadit na křeslo, které velice připomíná dobu krále Ludvíka XV. Nebo si na stolek postavit čínskou vázu z dynastie Ming. Jako doplňky jsou upřednostňovány tradiční výšivky, pleteniny a kůže.

Rozhodně to není nudné

Styl Hypernature má už ve svém názvu naznačeno, oč se bude jednat. Jeho tvůrci chtěli vložit energii, kterou vydává příroda, do domů a bytů velkoměsta. Materiály, které jsou tu použity, jako například bambus nebo sója, jsou doplněny hřejivými pastelovými barvami. Podle návrhářů mají takovéto kombinace uklidnit oko a povzbudit unavenou duši.
Na potahové látky budou použity materiály v kombinaci
a.       vlna s hedvábím
b.      samet s kůží
c.       semiš s plstí.
ozdobené křeslo

Nejvýraznějším a možná v budoucnu nejdiskutovanějším, je styl zvaný Intuition. Zde dostala velký prostor především kreativita tvůrců, kteří byli opravdu spontánní a fantazií nešetřili. Spojuje se tu vkus i kýč, staré i nové, vzácné a všední. Pokud bychom chtěli vyzdvihnout některé barvy, kterými tento styl disponuje, asi bychom museli vyjmenovat celou paletu. Jsou to odstíny barev od neutrálních až po svítivě neonové.