Jedním z nejnovějších trendů v oblasti bydlení a bytového zařízení je směr, kterému se říká Futuristic.
–         S tímto trendem budou jistě spokojeni ekologové a ochránci přírody, protože jsou zde rafinovaně zohledňovány originální přírodní materiály a nenásilně se vyzdvihuje téma ekologie. Mezi materiály převládá dřevo a ratan, které jsou převážně v přírodních barvách. Také se zde velkou měrou sází na kontrast. Surová hrubá pletenina se objeví například vedle jemného hedvábí.
svícny na stole

Druhým stylem, který ovládá současný trh s bytovými doplňky, je styl zvaný Temptation.
–         I u něho se sází na kontrast. Nikoliv mezi materiály, ale mezi současností a historií. Nábytek, který je v tomto stylu navrhován, působí jako ze starých dob. Můžete se posadit na křeslo, které velice připomíná dobu krále Ludvíka XV. Nebo si na stolek postavit čínskou vázu z dynastie Ming. Jako doplňky jsou upřednostňovány tradiční výšivky, pleteniny a kůže.

Rozhodně to není nudné

Styl Hypernature má už ve svém názvu naznačeno, oč se bude jednat. Jeho tvůrci chtěli vložit energii, kterou vydává příroda, do domů a bytů velkoměsta. Materiály, které jsou tu použity, jako například bambus nebo sója, jsou doplněny hřejivými pastelovými barvami. Podle návrhářů mají takovéto kombinace uklidnit oko a povzbudit unavenou duši.
Na potahové látky budou použity materiály v kombinaci
a.       vlna s hedvábím
b.      samet s kůží
c.       semiš s plstí.
ozdobené křeslo

Nejvýraznějším a možná v budoucnu nejdiskutovanějším, je styl zvaný Intuition. Zde dostala velký prostor především kreativita tvůrců, kteří byli opravdu spontánní a fantazií nešetřili. Spojuje se tu vkus i kýč, staré i nové, vzácné a všední. Pokud bychom chtěli vyzdvihnout některé barvy, kterými tento styl disponuje, asi bychom museli vyjmenovat celou paletu. Jsou to odstíny barev od neutrálních až po svítivě neonové.

Čtyři nejnovější bytové styly
4.3 (85%)4