Obliba elektrokol na našich silnicích stále roste. Výhodou je, že podle daného typu se můžeme vydat prakticky kamkoliv do terénu. Bicykly jsou vybavené elektromotorem a umožní tak i méně zdatným cyklistům zdolávat i ta největší stoupání a to i bez větší námahy. Jestli jste někdy zaslechli, že jsou to elektricky asistovaná jízdní kola, tak jste slyšeli naprosto správně. Nutností je totiž na tomto kole také šlapat vlastní silou, ale ne takovou, jako bychom museli vynaložit na klasickém bicyklu. A je na druhou stranu pravda, že již dávno není označováno jako vozítkem pro seniory, ale klidně za řídítka usedne i mladší generace.

Dámské černé elektrokolo s nákupním košíčkem

Různé typy kol

Elektrokola se vyrábějí v řadě různých modelů a typů. Tudíž se dá vybrat z nabídky městských, terénních nebo případně horských kol. Rozhodující je i cena a také provedení. Když si například vezmeme v úvahu elektrokolo dámské, tak má úplně jinak provedenou konstrukci, než pánské. Především musí být lehké, kompaktní a dobře ovladatelné. Žena se na něm musí cítit přirozeně, pohodlně a bezpečně.
Na co si dát pozor:

  • Je jiná geometrie rámu, než u ostatních kol. U dámských kol je i vhodný snížený nástup. Ten poté ocení i méně zdatní cyklisté nebo lidé se zdravotním handicapem.
  • Velikost rámu by měla odpovídat výšce postavy, s tím vám může poradit odborník na prodejně.
  • Rozhodně je na místě si kolo vyzkoušet, projet se na něm, jelikož si ti dva musí jakoby sednout. Když se na něm bude dobře sedět a správně ovládat, poté je to naprosto ideální volba ke svobodné jízdě.
  • Řídítka musí padnout pěkně do ruky a také je přirozeně důležitá ovladatelnost.

ekobike

  •  
  • Převody nejsou v tento moment tak důležité, jelikož je ženy stejně ve většině případů nevyužívají naplno.
  • Ženám se běžně doporučují kola, která budou mít baterii na rámu, ono to hodně rozloží těžiště váhy. Ale samozřejmě v nabídce jsou i elektrokola s nosičovou baterií.