Důležitá je přehlednost

Ne každý umí dobře nakupovat přes internet a hodně lidí se bojí podvodných stránek. Ověřit si věrohodnost a serióznost serveru můžeme. Pro začátek si všímejte struktury daného e-shopu. Velmi důležité jé přehledné menu, rozdělení kategorií zboží a také jeho správné zařazení. Seriózní prodejci na tyto prvky dbají. Podstatné je také množství informací o produktu. Každý výrobek by měl být popsán co nejvíce informacemi, přičemž bychom se měli dozvědět vždy to podstatné a důležité co o tomto zboží potřebujeme vědět. Například jde-li o elektroniku či spotřebič, měli bysme z informací rozpoznat základní parametry výrobku, výkon, typ produktu, energetickou třídu, jaké obsahuje funkce, hlučnost a popřípadě podle typu spotřebiče jakou má kapacitu.
nápoje k práci
 
Věnujte pozornost diskuzím a recenzím

Ověřujte si podle zákazníků. Jedna z možností je hodnocení zákazníků daného výrobku. Většinou bývá v podobě hvězdiček u výrobku s uvedeným počtem hlasujících a také s může vyskytnout pod výrobkem jako záložka (označena jako např. Diskuze, Recenze, apod.), kde zákazníci hodnotí kvalitu zboží vlastními názory a zkušenostmi. Nejen výrobek si můžeme prověřit, ale recenze se dají také získat o daném e-shopu. Vyhledejte si kritiku k obchodu, přečtěte si kladné či záporné ohlasy a podle toho se rozhodnete. Vhodnou variantou, kterou můžeme zvolit pokud pátráme po určité věci, je kupříkladu portál heureka.cz, kde zboží přímo vyhledáte, zjistíte nejnižší možné ceny a web vás odkáže přímo na internetové obchody, kde daný produkt lze zakoupit a zároveň má každý z těchto obchodů uvedeno hodnocení zákazníků. To vám může také pomoci se rozhodnout, který obchod zvolit.

Jak najít nejnižší cenu?

Nejnižší cenu můžete vyhledat a ceny porovnat pomocí jednoduchých vyhledávačů. Mezi nejoblíbenější patří například srovnanicen.cz, zbozi.cz, hledejceny.cz a již zmiňovaná stránka heureka.cz, kde stačí zadat název produktu, seřadit si vyhledané zboží podle svých priorit, v tomto případě dle ceny, a pak už jen vybírat.

prohlížení na tabletu
Závěrem

Nakonec ještě několik podstatných informací, které by na prodejním webu neměly chybět. Vždy by měl obsahovat kontakt na firmu, včetně sídla a IČO. Také si nezapoměňte vždy prostudovat smluvní podmínky a reklamační postup a věnujte pozornost i možnostem dopravy a její ceně.