Opět bychom mohli polemizovat o tom co je a není poklad. Ten, kdo byl někdy nemocný nebo snad se musel starat o někoho, kdo těžce onemocněl, tak rozhodně poklad bude hledat ve zdraví. A je to tak. Zdraví je největší poklad, který si za peníze nekoupíme. Ale co můžeme koupit, když již není pomoci, je zelený poklad v podobě konopí. Je pravdou, že o něm se vedou doslova legendy, báje, strašidelné příběhy, ale nemůže se mu upřít jeho léčebná moc. Díky tomu vznikají semenné banky, kde si můžeme semínka konopí zakoupit a vyzkoušet si ho vypěstovat doma pro svoje účely. Když navštívíme semennou banku, tak zjistíme, že výběr není zase tak jednoduchý, jelikož existuje skutečně mnoho odrůd a také i cenově jsou odlišné. Velmi zajímavá je odrůda , ale samozřejmě existují i mnohé další. Pokud nemáme žádné zkušenosti, je na místě se poradit, který druh bude pro nás nejlepší a především, na co se má v našem životě pořádně zaměřit.

květi

Proč si vybrat samonakvétací?
Také se můžeme setkat s anglickým názvem – autoflowering. Jsou to takové automaty, které mají mnoho výhod. Dozrávají poměrně dost rychle, což přináší brzkou naději od bolestí. Většinou po naklíčení jim to trvá pouhé dva až tři měsíce a také nepotřebují žádnou extra velkou péči. Přesto je třeba jim při pěstování věnovat určitou pozornost jinak se může stát, že z půlmetrového, až metrového keře, vypěstujeme pouhý nadzemní keříček. Někde jsme v tomto případě udělali chybu. Na druhou stranu se člověk z chyb učí.

plevel

Načasování je důležité

Když se rozhodneme pěstovat tuto odrůdu, tak vlastně hrajeme hru s časem. Léčivé kanabinoidy nejlépe dozrávají ve slunečném počasí. To je jeden z důvodů, že nemá cenu semínka vysazovat brzo do země. Měli bychom se hodně přizpůsobit našemu podnebí tak, abychom poslední sklizeň neodkládali až na dobu, kdy bude vlhko, chladno a málo sluníčka. Nejlepší je se sklizní skončit koncem července, začátkem srpna. Poté se počasí kazí a s tím by mohla i naše sklizeň, což by byla velká škoda.