Afrika je kontinent, který bývá zpravidla nejméně poznávaný. Není to tím, že by bylo drahé se do této oblasti vydat, ani to není vzdáleností. Je to spíše obavou z tropických nemocí, kterých hrozí právě v Africe hned několik. Už jenom skutečnost, že do některých zemí musíte přijet s očkováním na některé tyto tropické nemoci, příliš odvahy nepřidává. Pokud však překousnete negativa, kterých pro někoho může být až přespříliš, získáte možnost poznat něco, co nikde v Evropě nikdy nezažijete – pravou exotiku.

Stádo žiraf na pastvě

Jsou lidé milí a usměvaví, jak se povídá?

Když se řekne Afrika, každý vidí něco jiného. Někdo si vybaví nekonečné savany se zvířaty, jako jsou žirafy, sloni, zebry nebo třeba lvi, někoho naopak napadne jako první tropický deštný prales. Těm méně pozitivním se však vybaví Sahara, vyprahlá poušť, která ve skutečnosti nemá co nabídnout. Ať už vás však láká na tomto kontinentě cokoliv, je třeba si uvědomit rizika, která jsou spojená s cestou. Ta nejsou zrovna zanedbatelná, protože rozhodně nepůjde jenom o to, jestli se lidé v zemích usmívají nebo nikoliv.

Neváhejte svou destinaci konzultovat s lékařem

Je zřejmé, že každá země je o něco jiná, avšak rizika platí víceméně stejná. Od tropických nemocí, přes okradení, násilné přepadení až po únos. Jsou to však všechno extrémní případy, které se týkají jenom mizivého procenta osob, které se do této oblasti vydají. Riziko tam však je, a to mnohem větší, než kdekoliv jinde na světě. Není se také čemu divit, protože právě tento kontinent je na tom nejhůře, pokud jde o potraviny, gramotnost a obecně o životní úroveň. Z toho pak plynou rizika, o kterých jste si mohli přečíst o něco výše.

Slon v africkém parku

Vyplatí se poznat exotiku na vlastní kůži?

Cesta za exotikou do Afriky? Je to rozumný nápad nebo raději zůstat doma? To jsou otázky, které si musíte promyslet zcela sami, nicméně i váš lékař může doporučit nebo naopak zcela nedoporučit vyjetí do těchto končin.