Současný život je plný úskalí, ale také radosti a větších možností, než měli lidé před pár desítkami let. Zastavme se na okamžik u těch výhod, s nimiž si můžeme dopřát třeba skvělou dovolenou. Kupříkladu možnosti pronájmů. Dnes není obtížné pronajmout si osobní či nákladní vůz, vypůjčit jízdní kola a dokonce ani kompletní vodácké vybavení. Pokud tyto dopravní prostředky využíváte jen zřídka a automobil nebo jízdní kolo nepotřebujete denně např. pro dojíždění do zaměstnání, občasné pronájmy mohou být výhodnější, než vlastnictví.

jízda do Vysokých Tater

Z Prahy na dovolenou do Vysokých Tater s vozem z půjčovny

Z Prahy do Vysokých Tater? Proč ne, a třeba s vozem z půjčovny aut Praha 9. Ubytovacích zařízení je tu celá řada, od hotelů, přes soukromé malé rodinné penziony až po prostorné autokempy, např. ve Staré Lesné, s krásným výhledem na horské štíty.

Štrbské Pleso

A chcete-li tip, kdy se do nejvyšších slovenských velehor vydat, vybírejte polovinu června nebo přelom srpna a září, je tu v této době úžasný klid, málo turistů a příjemné, teplé počasí (pokud zrovna neprší).

Do Vysokých Tater se jezdí rekreovat i slovenská prezidentka a možná, že by vám sama doporučila některá místa, kde můžete rozjímat a kochat se překrásnými výhledy. Namátkou můžeme vyzdvihnout Sliezsky dom, Velkou Svišťovku, vodopád Skok, Popradské pleso, Solisko nebo Hrebienok. Učaruje vám barva horských ples, některá plesa jsou zbarvená modře, jiná do zelena. Ostře kontrastují s okolními skalnatými štíty a za tu podívanou ta námaha horské turistiky určitě stojí.

Využijte i půjčoven kol

Co bychom vám rádi doporučili, je alespoň jeden den ponechat auto z půjčovny odstavené a vyměnit pohodlí a komfort v jeho kabině za jízdní kola, s nimiž se můžete projíždět po Štrbském Plese a následně můžete putovat Podtatranskou cyklomagistrálou ze Štrbského Plesa až do Tatranské Lomnice a k Belianské jeskyni, kde je zpřístupněn zhruba jeden kilometr podzemí s krápníkovou výzdobou.