Místo, o kterém sní nejeden z nás. Bílé písčité pláže nejsou ale všechno. Tyto ostrovy uprostřed Indického oceánu mají mnoho co nabídnout.

–          Legendární zátoka
Jistě jste někdy snili o tom, že stanete na nejslavnější pláži Anse Lazio na Praslinu, jednom ze čtyř ostrovů souostroví Seychely. Avšak nejsou to jenom pláže a moře, co láká turisty. Tím je také celé vnitrozemí plné hor a vhodné pro pěší túry či cyklovýlety. Seychely se sestávají ze čtyř hlavních ostrovů:
·         Mahe
·         Praslin
·         Silhouette
·         La Digue

Všechny tyto ostrovy jsou ve svém vnitrozemí hornaté a porostlé hojnou a bujnou tropickou vegetací. Naleznete zde vodopády a potoky, žulové masivy, nádhernou přírodu jenom minimálně upravenou lidským vlivem. Zvlášť největší ostrov Praslin rozhodně stojí za to, abyste si prohlídli jenom vnitrozemí. Uprostřed ostrova se nachází údolí Valé de Mai, kde rostou obrovské kokosy Coco de mer, tedy symbol ráje. Je to jediné místo na světě, kde tyto ořechy rostou. Rozhodně byste neměli zapomenout poznat tyto krásy vnitrozemského života Seychel, když už tam budete.

–          Jak jsou ostrovy velké? Dá se mezi nimi přeplavat kajakem?
Ne, nedá. Ostrovy jsou rozlehlé a od sebe vzájemně poměrně vzdálené, takže samo se z jednoho na druhý nedostanete. Celkem má souostroví asi 400 000 kilometrů čtverečních, což je pro přirovnání asi tak velikost Švédska, pevninu však tvoří asi pouze čtyři sta padesát kilometrů čtverečních.

–          Který z ostrovů je největší?
To je ostrov Mahe. Zde se nachází hlavní město a také letiště, které má název Victoria a je jediné mezinárodní v té oblasti.

–          Kde můžeme na Seychelách najít obří suchozemské želvy?
Na menších ostrůvcích, které se táhnou od Seychel k Madagaskaru, nejvíce jich je na posledním atolu s názvem Aldabra, na který je normálním smrtelníkům vstup zakázán. Zde se nachází poslední místo na Zemi, kde tyto obrovské želvy žijí ve volné přírodě.