Představte si, jak by to bylo příjemné, kdybyste měli u domu terasu. Takové místo, na kterém byste si mohli užívat příjemného sluníčka a vůbec pěkného počasí v libovolném ročním období. Navíc, na takovém prostoru nemusíte zdaleka jen relaxovat a prožívat příjemné chvíle ve společnosti přátel a rodiny, ale můžete ho využít i k práci a k mnoha jiným činnostem, které chcete dělat na čerstvém vzduchu, a přitom stále v blízkém dosahu domu. Terasa se stane další místností vašeho domu situovanou pod širým nebem.modrozelená prkna.jpg
Navíc, pořídit si ji není nic složitého, a pokud jste jen trochu zruční a rádi kutíte, můžete si ji zhotovit svépomocí. V opačném případě se můžete obrátit na šikovného řemeslníka, který za vás zajistí vše potřebné.
To hlavní, co budete potřebovat k úspěchu, jsou jistě terasová prkna, bez těch se neobejdete.
Na výběr máte široké spektrum jednotlivých druhů dřeva, mezi kterými můžete volit. Moderní jsou tropické dřeviny, které vynikají extrémní tvrdostí, ovšem jejich použití v našich klimatických podmínkách je přinejmenším diskutabilní. Takové dřevo vyrostlo ve vlhkém a teplém klimatu a naše suchá léta a mrazivé zimy mu rozhodně nepřejí. Může se vám m tak snadno stát, že se vám výsledná stavba začne kroutit a praskat a celkový dobrý dojem z výsledku po prvním zimním období zmizí.
Pokud se chcete podobným problémům s jistotou vyhnout, pak si zvolte evropské, například naše české, anebo sibiřské dřeviny, které jsou v našich podmínkách jako doma. Suché počasí ani extrémní mrazy jim nedělají potíže a vydrží je beze změny vzhledu.dřevěná prkna.jpg
Ovšem k dokonalému výsledku jsou samozřejmě potřeba nejen kvalitní prkna, ale také odolné nerezové vruty a speciální povrchová úprava. Tím spíše, když plánujete terasu sahající až k bazénu anebo jiné vlhké ploše.
Když se svěříte do rukou zkušených profesionálů, nebudete toho litovat!