Komu se ze života vytratila schopnost milovat, respektive pevná a dostatečně dlouhá erekce, může podlehnout některým moderním trendům řešit situaci Viagrou a jejími generiky, tedy přípravky se shodnou účinnou syntetickou látkou. Někteří lidé tomu říkají testosteron na předpis erectmax.cz, protože Viagra se v naší zemi stále na předpis váže, a nakupování na černém trhu může být i velmi riskantní. Testosteron skutečně hraje významnou roli v tvorbě erekce, a jak jste již zřejmě dokázali odvodit a pochopit, jde o hormon, přirozený mužskému tělu, bez něhož zkrátka není muž mužem. A odtud je již jen krůček k pochopení dalších záležitostí, zejména toho, že testosteron není jediný hormon v těle, a že spolupracuje s celou řadou dalších hormonálních činitelů v naprosté symbióze a souladu.

muž a žena

Jestliže panuje mezi hormony rovnovážný stav, tedy ideální stav, pak je mužské tělo rovněž vyvážené, co se týče aktivity, odpočinku i spánku. Vše funguje, jak má, není nutné se přejídat, tělo využívá všech živin podle potřeby a má i dostatek energie pro tvůrčí činnost – duševní i fyzickou námahu.

Nerovnováha v hormonech pak vyvolává řadu problémů, z nichž pokles erekce jen jedním z mnoha. Hormonální dysbalance způsobuje únavu a vyčerpání, tendenci k přibírání na váze a ztrátu svalové hmoty, vypadávání a šednutí vlasů a samozřejmě i nedostatečný zájem o sex. V současné době bohužel přibývá mužů, kteří se vymlouvají na bolesti hlavy, nedostatek energie a deprese, což bývalo ještě před třiceti lety zejména ženskou doménou.

dívka v posteli

Co s tím

Ptáte se, co s tím, a kdo je viníkem? Většinou to bývá stres – přepracování, spánkový deficit, špatné mezilidské vztahy, napětí na pracovišti či v rodině, přemíra povinností, sledování negativních zpráv v TV, sledování filmů s negativním nábojem, nezdravé ovzduší (smog), nadměrný hluk, různé strachy, fóbie a alergie atd.

Zaměřte se na eliminaci těchto vlivů a vypomáhejte si zároveň bylinnými přípravky z rostlin, které přezdíváme adaptogeny, s nimiž docílíte ztracené hormonální rovnováhy, a s nimiž dojde k poklesu stresových hormonů v krevním oběhu.