Víno je velice oblíbené u velké části našeho národa. A nemusí jít o to nejlevnější víno, které koupíte někde v supermarketu. Můžete si dopřát kvalitní víno, které opravdu stojí za to. Nebo zkusit nějakou specialitu, kterou si fakt vychutnáte.
Modré víno
Modré víno je novým hitem, který přišel ze Španělska. Svoji cestu na trh neměl vůbec jednoduchou, protože ve Španělsku není možné prodávat na jejich trzích jiné víno, než je červené a bílé. Nakonec se mu však cesta uvolnila a chce expandovat i na cizí trhy. Jedná se o velice chutné víno, které je chuťově přirovnáváno k Proseccu, které je velice oblíbené.vintage-345311_640
Portské víno
Portské víno většina z nás zná minimálně z filmů a z knih. Tohle Portugalské víno však málokdo z nás ochutnal. Jedná se o víno s přidanou brandy, tím je víno sladší a silnější. Portské víno obsahuje okolo 20ti% alkoholu a víno se zpracovává tradičním způsobem šlapáním nohama v kamenných nádobách. Pokud chcete ochutnat opravdu kvalitní portské, tak si kupte to nejkvalitnější a vychlaďte ho na potřebnou teplotu.prosseco - koktejl
Prosecco
Prosecco je velice oblíbené především u žen a stalo se nezbytnou součástí letních akcí. Prosecco pochází z vesnice Prosecco, odkud tohle víno pochází. Jedná se o jemně perlivé víno, které je velice lahodné. Prosecco se dá koupit i bez bublinek, i to je velice oblíbené. Vyrábí se z bílé odrůdy vinné révy, která se jmenuje stejně jako tento slavný nápoj. Prosecco se využívá i do míchaných nápojů a navíc se ním často nahrazuje šampaňské. Prosecco je totiž levnější než pravé šampaňské.
Nebojte se do kvalitního vína trochu investovat, kvalitní víno prostě nekoupíte za osmdesát korun v supermarketu. Nechte si poradit od znalců vín, kteří ví, jaké víno se k jaké příležitosti hodí a doporučí vám to pravé. Hlavní je dodržet správný postup při přípravě vína ke konzumaci.