Jistě souhlasíte s tím, že dobrý spánek je opravdu základ všeho. Každé ráno po neklidném spánku je  velmi těžké, ale věříme, že pokud si vyberte pro sebe i pro své blízké to správné povlečení, mnohému tato skutečnost pomůže.

Na českém trhu najdete několik základních materiálů, které výrobci používají, a to od 100% přírodních až po syntetické materiály.
Z těch kvalitních můžete vybírat z nabídky bavlněných, krepových, flanelových a saténových povlečení.

Asi nejideálnějším řešením je bavlna. Je velmi oblíbeným materiálem i při výrobě oblečení, a to pro její dokonalé vlastnosti, díky kterým můžete povlečení z tohoto materiálu využívat celoročně. Obecně je známo, že bavlna v zimě hřeje a v létě chladí, což je pro kvalitní spánek zcela optimální řešení. Jedinou nevýhodou bavlny je nutnost tento druh povlečení žehlit, čímž po vyprání získá materiál příjemnou jemnost.

Krepové povlečení se také vyrábí z bavlny. Rozdílem je ale jeho nařasený povrch, který se nemačká a který se tedy nemusí žehlit.

V zimním období zcela jistě uvítáte teplé flanelové povlečení, které je vysoce hřejivé a je tedy vhodné především v případě, že i v zimním období máte rádi při spaní chladnější teploty a v ložnici netopíte. Jsou také vhodné například na chaty a chalupy, kde mnohdy během noci také netopíte.

Ač se někomu může zdát saténové povlečení na pohled studené, opak je pravdou. Tento materiál se zcela přizpůsobí teplotě těla a stejně jako bavlna v zimě hřeje a v létě příjemně chladí. A navíc vypadá velmi romanticky a luxusně.

Před koupí kvalitního povlečení je také důležité připomenout, abyste vybírali pouze kvalitní materiály, nikoliv jejich napodobeniny. A v neposlední řadě vás jistě zajímá i samotný vzhled. Můžeme vás ujisti, že k dostání je kompletní řada barev a různých barevných odstínů, které jsou doplněné vkusnými vzory. A pro vaše malé děti jistě vyberte povlečení s motivem oblíbených pohádkových hrdinů.