https://www.ulekare.cz/clanek/vysetreni-demence-1082 t=UTF-8″> Dodržování pitného režimu je nesmírně důležitý, bez něho totiž nemůže náš organismus správně fungovat. Věděli jste ale, že existují nápoje, které dokáží naše tělo zásobovat vitamíny, minerály a poradí si s vysokým tlakem nebo únavou? Voda je pro naše tělo opravdu důležitá, když naše tělo se skládá z 70% právě z vody. Díky ní v našem těle probíhají chemické procesy, bez kterých by naše tělo nedokázalo pracovat. Červené víno

Tekutiny se starají o látkovou výměnu, rozvádí po těle důležité vitamíny, minerály a stopové prvky nebo pomáhají tělu udržovat stálou tělesnou teplotu. Pojďme se společně podívat na nápoje, o kterých jste možná ani netušili, jak pozitivní vliv na náš organismus vlastně mají.

  1. Víno jako pomocník pro štíhlou linii

Červené víno je doslova lékem. Rozhodně vás tu nenabádáme, abyste se začali pravidelně oddávat alkoholismu, ale jedna sklenka vína tělu rozhodně neublíží. Ba naopak. Červené víno pomáhá snižovat riziko demence a pomáhá udržovat naše srdce zdravé. Tento blahodárný nektar nám navíc pomáhá udržovat štíhlou linii. Po vydatném obědě si proto místo sklenice vody dopřejte dvojku červeného. Právě víno totiž zabraňuje ukládání tuků.

  1. Kakao pro suchou pokožku

Kakao má mnoho prospěšných látek, ale jeho kvalita je nesmírně důležitá. Nápoj bychom měli připravovat z prášku s vysokým obsahem kakaa, bez přidaného cukru a nízkotučným mlékem. Kakao můžete nahradit i práškem mesquite https://www.nakliceno.cz, který chutná podobně, je pro naše tělo ale prospěšnější.Horká čokoláda

  1. Mléko – zázračný nápoj

Lékaři tento nápoj označují za nejkomplexnější a hlavně velmi zdravou potravinu. V mléku obsažené minerály mají příznivý vliv na imunitu a udržují zdravé naše kosti a zuby. Pokud máte alergii na laktózu obsaženou v mléce, nahradit jí můžete přírodními mléky. Ty v mnoha případech obsahují ještě více vitamínů a jsou pro naše tělo stejně prospěšné.