Praha je natolik okouzlující místo, že stojí za to věnovat jejímu poznání určitý čas. Až se do naší metropole vypravíte a ubytujete se v ubytovně Praha Ubytovny Praha, která poskytne potřebné zázemí na okraji města, mimo hlavní turistický ruch, budete možná překvapeni, kolik zážitků tu můžete očekávat. A pokud se do Prahy chystáte v létě, můžete spojit poznávací pobyt i s rekreací u vody.

řeka Vltava v Praze.jpg

Rekreace a vodní sporty v Praze

Hostivařská přehrada – můžete tu provozovat vodní sporty dle libosti, vyzkoušíte výuku jízdy na vodních lyžích, windsurfing, anebo sportovní potápění. Na travnatých a písečných plážích je kromě koupání k dispozici hřiště na plážový volejbal, kurty na nohejbal a tenis, a jestliže vyznáváte nudismus, pro nudisty je vyhrazena jedna krytá okrajová pláž. Hostivařská přehrada, která zadržuje vodu potoka Botič, se nachází v sevření městských částí Petrovice, Háje, Hostivař a Horní Měcholupy, je dobře dostupná i městskou dopravou, nejbližší stanice metra Háje je od jejího břehu vzdálena půl druhého kilometru.
Džbán – vodní nádrž na Šáreckém potoce na severozápadním okraji hlavního města je Pražanům i mimoměstským návštěvníkům k dispozici od roku 1971. Slouží k rekreaci, zejména ke koupání a slunění na travnaté pláži, a je možné tu i rybařit. Celý areál je obklopen smíšeným lesním porostem a budete nabývat dojmu, že se snad ani nenacházíte na území Prahy. Vydáte-li se malebným údolím podél Šáreckého potoka, zhruba 700 metrů od přehradní hráze narazíte na venkovní nekrytý plavecký bazén, kde máte k dispozici tobogán, trampolíny, dětské hřiště a tenisové kurty.

klub Lávka na nábřeží.jpg

Žluté lázně – byly zařazeny mezi TOP 10 městských rekreačních areálů ve střední Evropě s možností koupání a vodních sportů. Najdete je v městské části Podolí, jsou výborně dostupné městskou dopravou. Areál vznikl na popud místních nadšenců a milovníků vodní rekreace již v roce 1910, tehdy dokázaly Žluté lázně nabídnout dostatek prostoru až pro devět tisíc lidí. V roce 2002 se tudy prohnala ničivá povodeň a o tři roky později proběhla generální rekonstrukce a rozsáhlá modernizace. Kromě koupání, rybolovu a vodních sportů můžete využít služeb restaurace na parníku Racek, který kotví mezi Podolským nábřežím a Veslařským ostrovem.