Pokud si vyberete na svou dovolenou destinaci Thajsko, určitě děláte dobře. Je to skvělá destinace, kde poznáte novou kulturu. Spousta lidí cestuje s cestovkou. Nicméně novým trendem se stává takzvané cestování na vlastní pěst. Pokud se do Thajska vydáte s cestovní agenturou nebo kanceláří za 14 denní pobyt zaplatíte od čtyřiceti tisíc korun. Když se budete spoléhat jen sami na sebe, můžete i významně ušetřit. A hlavně svůj čas si plánujete sami. Dovolenou si v klidu vybíráte z domova od počítače a je dobré si projít nabídky více letišť nebo portálů, které se specializují na prodej samotných letenek. Samozřejmě levněji Vás vyjde cestování z letišť z Německa nebo třeba Polska. Ke koupi je potřeba pouze karta s povolenými platbami na internetu. Ušetřit se taky dá nákupem letenek přes nízkonákladové letecké společnosti.
relaxační lehátka
 

S objednáním nečekejte do posledního dne

 
Pokud už máte vybrané přesné místo i hotel je dobré si vše včas objednat. Hotel se doporučuje objednávat týden dopředu a letenky maximálně tři dny před plánovaným odletem. Platí také pravidlo, že čím dříve objednáte, máte také levnější cenu. Ceny se mohou také lišit termínem a hotelem proto si dejte tu práci a před finálním objednáním si projděte více nabídek letů i hotelů. Ceny také zvedají různé svátky, prázdniny, ale také víkend. Proto se snažte si najít let uprostřed pracovního týdne.
 lodičky u chaty

Méně hvězdiček neznamená špatný hotel

 
Většinou se v Thajsku setkáte s hotely, které mají 3 hvězdičky a považují se za standart. Pro ty velmi náročné jsou tady super hotely, které oplývají opravdu velkým luxusem, a jejich cena je mnohonásobně vyšší. Umístění hotelu je dobré si najít přímo na mapách, neboť někdy neodpovídají přesnému popisu. Tak jen, abyste předešly zklamání, že jste mysleli, že budete přímo na pláži. Cestovat na vlastní pěst je nejen zajímavé, ale můžete ušetřit nemalé peníze.