Jistě si nepřejete, aby právě vaše dítě dostalo chřipku, rýmu nebo kašel. Nemoci nejsou oblíbené ani u dětí, ani u dospělých, je proto logické, že chcete své dítě uchránit. Jak to ale udělat? Vyhledali jsme tipy, jak můžete podpořit imunitu vašich dětí a tím nemoci zamezit.

Školky a školy
Kolektivy dětí, to je doslova ráj pro bacily. Infekční a respirační nemoci jsou zde k mání v jednom kuse, jenom si vybrat. Kapénková cesta je způsob, jak se nemoci přenášejí mezi dětmi, a sami víte, jak rychle se šíří.

Jak ubránit dítě před nemocí?
Posílit jeho obranyschopnost, tedy jeho imunitní systém. Ovšem musíte být opatrnější než například u sebe – dětská imunita je slabší a křehčí než ta vaše. Nezapomínejte, že dítě nesnese to, co snese dospělý jedinec.

·         Čerstvý vzduch a slunce, to je nejlepší lékař
Sotva vysvitne sluníčko, neváhejte a pokud jenom trochu můžete, vydejte se ven. Sbírejte kaštany, listy, běžte na procházku, zajeďte si do zoo nebo do botanické zahrady. Využijte poslední krásné počasí před studenou zimou. Proč? Protože aby mohl obranný mechanismus začít se bránit, musí si nejdřív zvykat na to, že jej stále něco obklopuje a ohrožuje. Choďte ven na procházky, nezapomeňte však sebe i potomka dobře obléci.

·         Naučte vašeho potomka správné hygieně
Týká se to hlavně mytí rukou. Vštěpujte dítěti, že si musí mýt ruce po použití WC, před každým jídlem, nejlépe taky po použití mobilu nebo klávesnice – ta je bacilů plná, na to nezapomínejte. Naučte své dítě, že mytí rukou je důležité hlavně tam, kde se vyskytuje mnoho lidí. Například po jízdě v hromadných městských prostředcích. Kdykoli, kdy dítě přijde z venku domů, vyžeňte je si umýt ruce, aby se to pro ně stalo přirozeností.

Nezapomeňte dítěti připomenout, že se má mýt teplou vodou a mýdlem. Naučte je také, že musí používat kapesník a ne rukáv nebo lem trička. Připomínejte svým dětem, aby si nestrkaly prsty do očí, do nosu, do pusy. Ruce jsou plné bakterií.