Kdyby v titulku chybělo písmeno ‚s‘, byla by odpověď na a onu položenou otázku vlastně jednoduchá. Řeklo by se, že člověk auto odemkne, nasedne, otočí klíčkem v zapalování, sešlápne spojku, zařadí rychlost, šlápne na plynový pedál a jede, dokud není tam, kde být má. Případně by se odpovědělo poněkud jinak, protože ne všechna vozidla fungují úplně stejně, ale v principu by se to moc nelišilo.
Jenže ono v nadpisu to písmenko ‚s‘ je. A rázem je z toho úplně jiná otázka. A sice jak učinit, aby se do cíle dostal i vůz, i jeho majitel či uživatel, a to aniž by ten posledně zmíněný řídil.

opilý žabák.jpg

Že je taková otázka zbytečná? Že není důvod si ji pokládat, když dotyčný může řídit? Omyl! On totiž někdo takový někdy dost dobře řídit nemůže. A to třeba proto, že na to, aby řídil, už se moc zřídil. Nebo třeba i popil sice jenom málo, ale přece jenom moc na to, aby prošel dechovou zkouškou.
A třeba právě v takové chvíli může vyvstat problém s tím, že jsou dotyčný člověk a jeho vůz jinde, než je záhodno. A zatímco se člověk vždycky nějak do cíle své cesty dostane, s autem je to horší. To si nelze jednoduše vzít s sebou do vlaku nebo linkového autobusu, to se nevejde do tramvaje, trolejbusu ani taxíku. To stojí na ulici a dá se s ním jedině jet.
Jenže pod vlivem alkoholu se s ním jet nedá. Totiž sice by se dalo, ale zavání to takovými problémy, že si to nikdo soudný netroufne.
A co pak?

opilá slečna.jpg

Pak je tu naštěstí služba drink taxi Praha, která právě v obdobných situacích řešení nabízí. A to řešení v podobě toho, že na objednávku přijedou namísto jednoho taxikáře rovnou dva. A zatímco se jeden ujme za podnapilého řidiče volantu a odveze jej jeho vozem tam, kam je třeba, druhý je doprovází ve vozidle firemním a v cíli poslouží prvnímu taxikáři podobně jako taxík.
Člověka i jeho auto tak dopraví do cíle profesionálové. A díky tomu nikomu nic nehrozí. A víc si snad ani nelze přát.