Plánujete odpočinek v krásné přírodě a jedinečném městečku Loket, který je obklopený řekou Ohře a chráněnou krajinou. Rezervace je nazývána Slavkovský les. Najdete tu odpočinek a pro ty, kterým nebude stačit, mohou zavítat do Karlových varů. Lázeňské město nedaleko městečka Loket. Dominantou města Loket je gotický hrad Loket, obklopený řekou Ohře. Hrad slouží k turistickým prohlídkám a jsou v něm uložena historická sbírka porcelánu. K prohlídkám patří i nahlédnutí do vězeňských kopek, dobových zbraní a dvaceti šesti metrové věže. Tato věž je románského stylu a je z ní krásný výhled do okolí. Další místa pro exkurzi jsou markrabství, vězení, rotunda, východní křídlo, hejtmanství a křídlo při věži.

pohled na hrad Loket

Ubytování v samém centru města v pensionu Loket Ulrika nabízí šestnáct pokojů. Pension nemá klasickou recepci, ale hosté se do pensionu dostanou pomocí zapůjčených klíčů. Je to takový domácí styl ubytování. Cena ubytování je velice přívětivá. Penzión nabízí skvělé kontinentální snídaně. Součástí penzionu je restaurace pizzeria Marconi. Restaurace nabízí spoustu zajímavých jídel, hlavní nabídkou jsou italské pokrmy.

italské dezerty

Karlovy Vary nabízí spoustu zajímavostí. Stačí si jen vybrat. Od lázní a nejrůznějších procedur po krásné památeční město s dlouholetou historií. Návštěva města určitě stojí za to. Uvidíte památky Mlýnská kolonáda, Tržní kolonáda, Vřídlo, Kostel svatého Petra a Pavla nebo svaté Máří Magdaleny. Z přírodních dějin rozhlednu Diana, vyhlídkové místo Jelení skok. Z těchto míst je krásný pohled na Karlovy Vary. Pro děti se tu najde spousta zábavných parků venkovních i krytých. Hlavní turistikou pro lidi jsou lázně. Zajímavostí může být i sklárna Moser, která vás provede sto padesáti pětiletou tradicí výroby křišťálového skla. Dostane vás vůně vypalovaných dřevěných forem. Prohlídku můžete zakončit v galerii, kde si můžete zakoupit nějaký výrobek.