Ukládání věcí do jedné místnosti

Balení věcí do krabic přináší psychologický trik přeplněného bytu, mějte na paměti, že všechny předměty, které budou dočasně umístěny v papírových krabicích, již nebudou uklizeny uvnitř skříní, a že každá plná bedna vám ukrojí kus prostoru. Pamatujte na tento problém včas a pokud možno ještě před zahájením balení vykliďte jeden z pokojů, který se postupně krabicemi bude plnit až do stropu. Rozhodně nebalte věci na poslední chvíli, ideální je začít zhruba měsíc před samotným stěhováním.

papírové krabice jako příprava na stěhování.jpg

Nosnost krabic

Důležitá je také nosnost krabic, nezapomínejte, že budou pokládány na sebe. Křehké věci by neměly být úplně ve spodní řadě, tam patří např. knihy nebo oděvy. Některé weby radí balit věci tematicky, resp. nemíchat např. kuchyňské nádobí s ložním prádlem. To zní sice prakticky a účelově, ale mnohdy se do krabic mohou vejít i předměty z různých částí bytu, navíc lze využít např. vrstvy ručníků, která chrání křehčí věci před poškozením velice důkladně, a ještě ušetříte za balicí výplň.
Někteří lidé mají dobré zkušenosti s tím, že pověří stěhovací firmu na stěhování bytů Praha Odnesto cz,aby všechny krabice nanosila opět do jedné místnosti, a ostatní zůstaly prázdné, resp. stěhováci do nich nanosí pouze nábytek. Údajně je tento způsob mnohem přehlednější a pocitově příjemnější, než mít krabice v každé místnosti označené např. jako kuchyně, ložnice, obývací pokoj atd. Tím totiž vzniká chaos a pocit neútulnosti a po únavě z celé procedury se mohou navíc dostavit deprese. Vybalování by pak mělo probíhat v poklidu a postupně, raději pomaleji, a vždy pouze po jedné krabici. Jakmile ji vyprázdníte, slisujte ji, odneste do sklepa a pokračujte další bednou.

otevřená papírová krabice.png

Pamatujte na několikadenní proceduru

Stěhování bytu není procedura na několik hodin, kdy stěhovací firma vše odnese na nové působiště. Tím to teprve začíná a nejnáročnější část je právě proces vybalování. Neměli byste se do něj vrhnout po hlavě a vybalovat dlouho do noci. Mějte sbalené nejnutnější věci včetně oblečení, lůžkovin a hygienických potřeb na tři až čtyři dny, které mějte při ruce, a těmi začněte, abyste e mohli prakticky fungovat. Vybalování toho ostatního pak nebude probíhat ve stresu, vhodné je také každý den na pár hodin vysadit, jít ven na procházku, nebo si zahrát nějakou nenáročnou hru, či si dopřát dobrou večeři v restauraci.