V podstatě se hlavně jedná o funkční a bezpečnostní prvek. Zábradlí zabraňuje pádu, uklouznutí a zranění, pomáhá při chůzi, kdy člověk snadněji dokáže vyrovnat stabilitu. A ještě něco navíc. Dokáže být i krásné a nezkazit design bytu nebo místnosti, pokud bude zdobit interiér.
barevný eskalátor
Kombinuje se s různým materiálem a skutečně tak poskytuje široké stylové provedení. Nabídka na trhu je poměrně bohatá a díky tomu si každý může vybrat zábradlí podle svých představ. Mimochodem pokaždé se objeví nějaká novinka, která upoutá na první pohled. Mezi jednu takovou specializaci patří zábradlí ze skla. Jedná se o moderní trend v architektuře a stavitelství, ty přesně kladou důraz na jednoduchost, styl, eleganci a vzdušnost. Sami tento fakt můžete posoudit malou prohlídkou, které poskytuje
skleněné zábradlí http://www.kmkdesign.cz/zabradli-sklenena.php. Nabídka je v mnoha provedeních a na pohled velmi elegantních prvků. Zábradlí si pěkně notuje s nerezovými prvky a dřevěná madla dodávají na první pohled krásu moderního stylu.
skleněné zábradlí a úzké schodiště

Sklo a zábradlí? To nemůže být bezpečné

Především se nebudeme bavit o klasickém sklu, které je velmi křehké a člověk má respekt, aby ho nerozbil. Možná i díky tomu vznikají různé předsudky, přitom skleněné zábradlí splňuje normu, je bezpečné při pohybu po schodech, propouští více světla, snadno se udržuje a dokonce je velmi odolné vůči poškrábání. Co si potom víc přát? Možná jen vybrat vhodnou a elegantní kombinaci materiálu na madlo. Ačkoliv i bez něho by to sklo zvládlo velmi dobře. Na výrobu zábradlí se používají dva typy skel. Jedná se o kalené vrstvené a bezpečnostní lepené. Jejich základem je bezpečnostní fólie. Je až neuvěřitelné, jak moc je důležitou součástí skel. Když se totiž nějakým nedopatřením sklo rozbije, tak se nerozsype, jak by si mnozí mohli myslet, ale díky této nenápadné fólii bude držet pohromadě. Přirozeně v zájmu bezpečnosti je dobré skleněnou výplň co nejdříve vyměnit.