Kolo se stalo vaším koníčkem už ve třech letech. Ještě dneska si vzpomínáte, jak pod sfouknutí svíček na narozeninovém dortu přichází tatínek s obrovským dárkem v barevném papíru. A vy hned po jeho  natržení uvidíte řídítka. Právě jste dostal svoje první vytoužené kolo, na kterém objedete sváteční stůl. Má ještě pomocná kolečka. Ty už za týden jsou odmontovány, protože vám jízda jde i bez nich.

V deseti už máte na kole prozkoumané celé okolí. A absolvován každý závod vaší věkové kategorie. Cyklistika se stane každodenní součástí vašeho života. Od časného jara do podzimu na něm jezdíte do školy a vyřizujete na něm všechny potřebné schůzky a nákupy.

Ve třiceti si založíte vlastní cestovní agenturu, která organizuje výlety na kolech. A započne vaše nejkrásnější životní období. Spojíte příjemné s užitečným a váš koníček se stane vaší prací. V prvním roce začnete pořádat týdenní pobyty na kolech v tuzemsku. Klientela, které tento způsob dovolené vyhovuje, roste a celou sezonu máte obsazenou milovníky cyklistiky. Během zimy se začnete rozhlížet na možnost vyjet i za hranice vlasti. Zjišťujete, že zajistit dopravu, ubytování i stravování nebude v zahraničí vůbec žádný problém.

A tak už v lednu prozkoumáte pět míst v pěti sousedních zemích, kde svoje klienty pozvete k trávení dovolené na kolech. Ubytování zajistíte na jednom místě a z něho během celého týdne hvězdicovitě vyjíždíte na kolech objevovat nové kraje. Trasy volíte tak, aby je zvládli všichni účastníci zájezdu. A těm, kterým to připadne málo, mají možnost si potřebné kilometry najezdit podle vlastních potřeb.

Dnes vaše cestovní agentura pořádá cyklovýlety do dvaceti zemí a jeden pořádáte dokonce za oceánem. Ona se ta kola dají přemístit i letecky. A vás každé jaro, na začátku cyklistické sezony, čekají jak známá místa, tak i ta, která projíždíte poprvé.