Čína je nejlidnatější stát na světě a Šanghaj je nejlidnatější město v Číně. Je zde něco fascinujícího, něco, co sem táhne tisíce turistů ročně. Nejspíš je to mix architektury, kultury, gastronomie i stylu. Ultramoderní město nabízí vysoké mrakodrapy a technologie nejmodernějšího typu, stejně jako nabízí starodávnou kulturu. Žije zde pětadvacet milionů lidí a mezi nimi se nachází to, kvůli čemu sem jezdíme až z druhého konce světa.

Šanghaj je jednoznačně pozoruhodné město, které si zaslouží naši pozornost. Vyskytují se zde věci a památky a místa, která stojí za to vidět, zažít, zkusit nebo okusit.


Přinášíme vám seznam několika věcí, které byste si v Šanghaji rozhodně neměli nechat ujít

–          Televizní věž
Televizní věž v Šanghaji je nejspíš nejnavštěvovanější a nejčastěji fotografované místo v celém městě. Zaujme hlavně svým zvláštním architektonickým pojetím. Až do roku 2007 to byla nejvyšší stavba města, a ačkoli dnes už není, je to jednoznačně nejznámější a nejzajímavější šanghajská stavba. Měří bez mála čtyři sta sedmdesát metrů, postavena byla v roce 1994 a můžete v ní navštívit celkem patnáct vyhlídek, kterými se pokocháte celým městem pěkně z vysoka. Ta úplně nejvyšší vyhlídka je nějakých tři sta padesát metrů nad zemí. Ve věži můžete také navštívit restauraci a ubytovat se ve zdejším hotelu

–          Šanghajské světové finanční centrum
Tato budova měří bez osmi metrů půl kilometru, a to už je zatraceně výška. Je to budova, kterou nemůžete přehlédnout, a když se dostanete na vyhlídku, nebudete stačit dělat fotky.

–          Most Nanpu
Tento most je čtvrtou nejdelší zavěšenou lávkou na světě. Má téměř tři sta padesát metrů a jedná se o jeden z největších architektonických skvostů města, jelikož jeho součástí je také několikapatrový kruhový nájezd na most, jež šikovně řeší problém s nedostatkem místa a příliš mnoha automobily a jinými vozidly na cestách.