Pracovní doba od 8 do 17 hodin, půl hodiny, maximálně hodina na oběd, nudná práce, která Vás nebaví a chodíte do ní jen proto, že musíte? Rodí se Vám v hlavě plán, že byste zkusili podnikat, ale……….nevíte přesně v čem a zda na to máte potřebné vlastnosti?

Říkáte si co ještě prodávat, co komu nabízet, když se rozhlédnete kolem sebe a myslíte si, že všechno všude kolem je. Zkuste se zamyslet nad tím, co by Vás opravdu bavilo, např. jste vegetarián, nebo vyznáváte BIO potraviny? Takových prodejen zase tolik není. Nebo jste tvořiví, ale jen pro sebe a své známé, ale víte jaké potřeby jsou k tomu nutné? Prodejny pro stejně tvořivé lidi aby člověk pohledal, a takto bychom mohli pokračovat dál. Chce to jen nápad a hlavně to musí být směr podnikání, který Vás bude BAVIT.

Položte si otázku „v čem jsem dobrý“? „Co umím nejlépe?“ V čem bych mohl podnikat?
Hlavní je nevstupovat do oboru, o kterém vůbec nic nevíte, dovedlo by Vás to zcela jistě brzy spíše ke krachu.
Pokud najdete svůj obor, ještě před vyřízením formalit a sháněním financí si položte zásadní otázku – mám na to potřebné vlastnosti?

Vlastnosti úspěšného podnikatele by měly být:
–        nadšení pro věc:právě, když začnete podnikat v oboru, který Vás baví, máte hodně velké šance na úspěch
–        cílevědomost:musíte si umět vážit sami sebe a jít si za svým cílem, nebudete mít hned podnik o stovkách zaměstnanců, auto za milion, ale Váš cíl je dělat to, co Vás baví, a to je základem úspěšného podnikání
–        odvaha:odvážné je už to, že se do podnikání pustíte, a i když začátky nebudou jednoduché, nevzdáte se
–        trpělivost:ano, jedna z nejdůležitějších vlastností úspěšných podnikatelů, hlavně zpočátku
–        pokora:musíte být dostatečně pokorní na to, abyste věděli, že úspěchů nedosáhnete hned a zadarmo
–        „ostré lokty“:říkáte si, že si to protiřečí? Jak v čem, pokorní musíte být, ale na probojování se úřady, formalitami, na to „ostré lokty“ potřebovat budete.