·         Kurz přípravy kávy
Mnoho lidí si hrnek lahodného kofeinu umí vychutnat, ale už méně z nich ví, jak ho připravit. Jak udělat ten nejlepší šálek espressa, latté se správným poměrem kávy, mléka a pěny nebo jaký je rozdíl mezi cappuccinem a flat white vám vysvětlí právě na těchto lekcích. Naučíte se, jak funguje aeropress, jak ho čistit, nebo jak poznat ta nejlepší zrnka. Pokud chcete něco ještě pokročilejšího, můžete se poohlédnout i po kurzu, který učí kromě přípravy i jak napsat degustační menu nebo se kromě kofeinových nápojů věnuje i čaji a čokoládě
cappuccino a koření.jpg
 
·         Aeropress a další hračky
S předchozím bodem trochu souvisí i nákup vybavení pro domácí přípravu kávy. Nejpopulárnější je v současné době asi aeropress, tedy přístroj, v němž se nápoj vyrábí za pomoci stlačeného vzduchu. Pokud máte hlouběji do kapsy, sáhněte po filtru, který se vyloží papírem, a připravíte s ním tu nejlepší překapávanou kávu na světě. Stálé popularitě se pak těší moka konvičky. Dospodu se dá pár lžiček mletých zrnek, nahoru přijde studená voda, necháte chvilku na sporáku a za chvilku už máte skvělý šálek.
kávový šálek na pařezu.jpg 
·         Termohrnky, termosky
Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo kofein sice miluje, ale nikdy nemá čas si ho vychutnat, věnujte jim elegantní přenosný hrneček. Vybírejte takový, který má ochranu proti převrhnutí a ideálně se dá zašroubovat, takže z něj tekutina nevyteče. Pokud váš přítel nebo kamarádka pije kofein po litrech, můžete jim také rovnou darovat termosku. Na trhu už jsou i jiné, než vesmírně stříbrné. Pokud má obdarovaný oblíbenou kavárnu, zkuste jim také darovat „předplatné“, tedy poukaz třeba na deset hrnečků jejich oblíbeného pití. Kancelářským krysám pak můžete udělat radost i vyhřívanou podložkou pod hrnek, která se zapojí do USB portu a udrží pití teplé i v průběhu dlouhého telefonátu nebo než dopíšete ten nekonečný email.