Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli peníze naši společnost rozděluji? Možná mi dá mnoho z vás za pravdu, že ano. Vždyť si vezměte, kolik lidí závidí druhým, pokud mají hodně peněz. Někteří mají velké dluhy a nemusí to být vlastním přičiněním a nemohou se z nich dostat, jiní mají peněz, že je mohou rozdávat. Je to spravedlivé?
peníze a podnikání 
Rozdělení společnosti
Ano, společnost je opravdu rozdělená. Dokonce podle nejnovějších poznatků se pomyslné nůžky mezi bohatými a lidmi, kteří žijí na pokraji chudoby stále více rozevírají. Navíc je velice klamný i fakt s průměrnou mzdou. Do průměrné mzdy se totiž počítají všechny platy, tedy i manažerů a dalších, kteří berou velké platy. Řekněte si, kdo z vás bere průměrný měsíční příjem, který je tak deklarovaný? A dostáváme se k tomu, že jsme okamžitě rozděleni. Někteří z nás nechápu, jak je možné, že poslanci mají takové velké platy, které mají skoro za nic. Jak je možné, že si opět snížili ceny jídla a nápojů v kantýně? Každý z nás si řekne, jak asi může takový poslanec rozumět potřebám lidí, kteří mají malý plat, protože se do jejich situace nemohou vůbec vcítit.
modrá bankovka
Osobně nechápu přístup k lidem, kteří nemají možnost pracovat, jsou postižení nebo onemocní a zkrátka se nemohou o sebe starat. Jak je možné, že se stát o takové lidi nepostará? Bohužel je toto na denním pořádku, vidíme to v televizi, mnozí z nás to zažijí na vlastní kůži. Společnost je celkově hodně rozdělená. I když si to možná nechceme přiznat, tak závidíme ostatním, pokud mají velké množství peněz.
sto euro 
Může se každý mít opravdu dobře?
Nad touto otázkou už přemýšlí hodně lidí a pokládám si ji i já. Nemyslím si, že se každý může mít dobře, museli by všichni lidé mít stejný plat a stejnou možnost uplatnění. V dnešní době tomu tak bohužel není. Lidé závidí svým kamarádům, rodinným příslušníkům větší peníze, závidí jim, že oni si mohou dovolit to, co oni ne. Je to složitá situace a peníze budou rozdělovat společnost ještě více.
Pokud se neustále bude rozdíl zvětšovat, tak se situace opravdu nezmění.