Chcete vyrazit do zahraničí, ideálně letecky, ale nevíte, kde najít nejlevnější letenky a jak tedy výrazně ušetřit?
Samozřejmě vás napadne, že pokud se spokojíte s tím, že na dovolenou prostě nepoletíte, ale spíše pojedete autem nebo autobusem, budete mít cestu levnější. Ale není tomu vždy tak, protože když si pak spočítáte ve výsledku to nepohodlí a dobu, kterou budete trávit na cestách, určitě zjistíte, že pokud koupíte letenky s dobrou myšlenkou a s předstihem, může se vám hodně tento způsob cestování vyplatit.
letadlo nad mraky
Jestliže se chystáte v tuto chvíli na nějakou cestu, například do Barcelony a chcete letět v následujících dnech, vyjde vás zpáteční letenka na 6.787,- Kč. Pokud však nebudete vyžadovat let přímý a bez přestupů a ještě na konkrétní termín a včas si ji zamluvíte, pravděpodobně se dopracujete k tomu, že letenku najdete levnější, jako například uvedený let v jiném termínu za 3.792,- Kč. Pokud budete hledat dál a najdete si letenky třeba i z jiného města, pokud máte možnost se dopravit jinam, můžete ušetřit ještě víc a pokud cestujete ve dvou, tak určitě se vám vyplatí nejen hledat letenky dopředu, ale také z různých jiných letovisek, které jsou pro vás dostupné.
strakatý kufr
Jednoznačně záleží samozřejmě na vašich možnostech a také na ceně dopravy na dané místo, odkud byste měli letět. Určitě také zvažte, zda jste ochotni se spokojit s nižším komfortem nízko-nákladových společností a nebo se s tím nesmíříte a budete chtít létat pouze se super servisem. S nízko-nákladovou společností počítejte s tím, že opravdu platíte jen let, takže neexistuje žádné občerstvení v ceně letenky a za zavazadlo, které si berete s sebou si tedy také musíte připlatit, přičemž si musíte ohlídat i stanovené rozměry příručního zavazadla. I když si tyto věci, včetně speciálně vybraného místa pro vaše dlouhé nohy a zavazadlo připlatíte, pravděpodobně vám stále tato letenka vyjde levněji.
U těch větších aerolinek se dá předpokládat, že jednosměrné letenky jsou dražší než letenky zpáteční, a tak se vám i může teoreticky vyplatit nechat propadnout zpáteční letenku. U nízko-nákladových společností toto samozřejmě neplatí.
cestovní pas a brýle
Opravdu se vyplatí plánovat cesty dopředu a opravdu promýšlet všechny možné varianty, protože na jedné cestě ve dvou lidech můžete ušetřit i několika tisícové částky, které pak můžete využít na zábavu na vámi vybraném místě!