Rovnátka jsou pro mnoho lidí naprostým postrachem. Proč tomu tak je? Důvodů je několik, a všechny mají své opodstatnění. Nejčastějšími důvody pro odmítnutí těchto pomůcek jsou tyto:
Špatný vzhled = Nelíbí se to nikomu, není to ani roztomilé, jak by se mohlo zdát. Při každém úsměvu budete vědět, že dotyčný o vaší vadě ví, neboť se mu ukážete v plné kráse. Mít na sobě rovnátka zkrátka není nic hezkého, a to ani v případě, kdy se rozhodnete pro takzvanou neviditelnou variantu.
Malý černoch s rovnátky
Nepohodlí = Zejména ze začátku je velmi nepříjemné, jak korekci neustále cítíte ve svých ústech. Není to přitom jenom o fyzickém kontaktu kovu s vašimi ústy, ale také o pocitu, který budete mít. Je zkrátka vždy cítit, že máte ve svých ústech něco navíc.
Hůře proveditelná péče = To, že se pomůcky tohoto typu špatně čistí, to pozná každý, kdo je jednou bude nosit ve svých ústech. Existují sice speciální čisticí pomůcky, které vám dovolí o korekci správným způsobem. Tak či tak, péče o zuby bez korekčních pomůcek je příjemnější.
Omezení = Není žádným tajemstvím, že některé typy těchto ortodontických pomůcek vám znemožní konzumovat určité potraviny. Je to však omezení, jako každé jiné, které se s touto pomůckou váže, a proto je nutné k tomu takovým způsobem přistupovat.
Pakliže stojíte před rozhodnutím, zdali zubní rovnátka nosit nebo nikoliv, měli byste si uvědomit ty obrovské benefity, které plynou ze spraveného chrupu. Ten totiž vypadá nejenom hezčeji, ale také je zdravější a vydrží ve skvělém stavu delší dobu.
Detailní pohled na zdravý chrup

Myslete na výhody a nikoliv na nevýhody

Ačkoliv se to snadněji řekne než skutečně udělá, je třeba myslet spíše na výhody než na nevýhody. Nevýhod sice není málo, avšak jakmile jednou budete tuto korekční pomůcku skutečně mít ve svých ústech, můžete myslet na to, jak váš chrup bude krásný, až bude korekce hotová.