Nejspíše nikoho nepřekvapí, že jestli je něco, co je v domě či bytě potřeba, pak jsou to skříně. Říká se, že čím více úložných prostorů, tím lépe. Něco na tom opravdu bude. Je ale třeba přemýšlet nad tím, kde je vhodné skříně umístit a kde zase nikoliv.

skříň u postele nalevo

Jestliže ale existuje skříň, která ušetří velkou spoustu prostoru, pak je to právě ta vestavná. Vestavné skříně nabytek-elegance v poslední době velmi získaly na oblíbenosti. Není se také čemu divit, jelikož jsou naprosto úžasným pomocníkem.
I pokud máte velký dům či byt, tak si můžete vestavné skříně dovolit. Více než dokonale splývají s interiérem a jestli je něco, za co si vestavné skříně všichni váží, pak je to to, že nijak nepřekáží. Pokud jsou ještě navíc opatřeny dveřmi, pak jsou rozhodně vítanou ozdobou. Do takových skříní lze uložit vše, co potřebujete.
Na samém začátku je ale třeba ujasnit si, kam byste chtěli skříň umístit. Zda byste ji chtěli do prostoru, výklenku či podkroví.
Všechny vestavěné skříně se vyrábí tak, aby sahaly až po strop. Díky tomu se využije prostor, co nejvíce to jen jde. Jestli je něco, co je ale limitováno, pak je to výška dveří. Maximální výška je totiž 275 cm.

skříň u postele napravo

Nijak limitována není ale šířka. Je ale potřeba mít na paměti nosnost tyčí a polic. Délka by nikdy neměla přesáhnout jeden metr.
Co se týká výplně dveří, ty bývají nejčastěji z dýhovaných desek. Výjimečně se můžete setkat s bambusem nebo děrovanými deskami. Pokud vám nevadí vyšší cena, pak si můžete pořídit i dveře z masivu, které mají dlouhou životnost.
Pokud budete vybírat vnitřní vybavení, měli byste se inspirovat konstrukčními systémy, které nabízí všelijaká řešení. Rozhodně je z čeho vybírat. Nezapomínejte ale na to, že jste limitováni potřebami a také rozměry skříně.
Dbát byste měli také na osvětlení, pokud si jej do skříní budete pořizovat. Nejvhodnější jsou svítidla Led nebo halogenová.