Mexiko osloví milovníky dlouhých bílých pláží a divokých pralesů, ale i ty, kteří touží poznat staré indiánské pyramidy. Zažijte divoké večery v zemi sombrer, pekelně ostré kuchyně a tequilly. Tajemné stavby dávných civilizací, magické jeskyně a nedotčená příroda – to je Mexiko! Zájezdy do Mexika na vás čekají!

 

Mexiko – Spojené státy mexické

Mexiko, plným názvem Spojené státy mexické, španělskyEstados Unidos Mexicanos, je federativní republika na americkém kontinentě. Geograficky se nachází drtivou většinou území v Severní Americe. Úřední jazyk Mexika je španělština s totožnou gramatikou jako ve Španělsku. Latinskoamerická španělština ovšem má svá specifika. Mexická španělština má slovník obohacen o řadu slov převzatých z indiánských jazyků, kterých je v Mexiku celkem 62. Nejrozšířenější je aztéčtina, po ní pak májština, mixtéčtina a zapotečtina.

Mezi běžné lidové slavnosti patří býčí a kohoutí zápasy, ale i udržení se na nezkrocených koních tzv. charros. Dále převažují různé indiánské a křesťanské slavnosti. Mexičané rádi oslavují. Oslava se nazývá fiesta. Sejde se při ní nejméně dvacet lidí, příbuzných, přátel nebo známých. Vzhledem k počtu lidí se fiesty odehrávají často venku, na dvorku nebo v zahradě domu, večer pak při světle lampionů. K fiestě patří hodně hudby a samozřejmě tanec.
 

Kam se určitě podívat

•  MEXICO CITY– hlavní město Spojených států mexických vzniklo na místě bývalého aztéckého centra Tenochtitlánu vybudovaného na jezeře. Každý rok se tak základy města propadají přibližně o 15-20 cm. Kromě památek ve městě najdete nejstarší univerzitu Severní Ameriky založenou v roce 1551 – Národní mexickou univerzitu.
PUERTO VALLARTA– romantické historické město na západním pobřeží Mexika s krásnými plážemi jako například Banderas Bay.
YUCATÁN– poloostrov s dlouhými bílými písčitými plážemi, jeskynními jezery vhodnými k potápění – například Cenotes, nádhernými přírodními parky a mayskými památkami, kterým dominují pozůstatky města Chichen Itza.
OAXACA– město s koloniální architekturou, legendárními trhy a krásnými vodopády v jeho okolí.
CHIAPAS– tropický ráj na jihu Mexika, k jehož přírodním divům patří kaňon Sumidero, laguny u města Montebello nebo archeologické naleziště Palanque.
COPPER CANYON– fascinující výhledy, útesy, skály, jeskyně a proslulý vlak The Chihuabua Pacifico, který projíždí celým kaňonem.
BUFADORA– mořská lávová jeskyně leží na poloostrově Baja California, přílivové vlny zde vytvářejí gejzíry až do výšky 30 metrů.
COL ADE CABALLO– „Koňský ocas“, známé vodopády v Monterrey.
ISLA MUJERES– ostrov leží u Cancunu a je ideálním místem na potápění podél korálových útesů.
CABO SAN LUCAS ARCH– dlouhé písčité pláže, surfování a sklaní útvar toto pobřežní město charakterizují.