Pokud jste se setkali s pojmenováním regresní terapie a zajímali jste se o to, co to znamená, možná vám tento pojem přišel příliš mystický a mávli jste nad tím rukou. Možná, že ještě nenastal ten správný čas, možná, že to není cesta právě pro vás. Kdo ví … Každý člověk má nějaké potíže a kdo nemá, je šťastná povaha.
V dnešní době ale převažují lidé, na které se starosti jen hrnou, jsou jimi přímo zasypaní. Někomu „stačí“ k trápení jen jeden problém, který nezvládá a neumí ho řešit anebo ho ani nechce řešit. Jiný své soužení vyřeší a než se naděje, přijde další potíž, a tak to jde pořád dokolečka.

myšlenky víří okolo hlavy


Poznáváte se? Ptáte se – jak je možné, že někdo žije šťastný život a nesnáze se mu vyhýbají a vy neštěstí snad i přitahujete? Může to být tím, že ten „někdo“ má svůj život zpracovaný a dokáže problémům předcházet, resp. ho neštěstí ani nepotkávají. A dokonce se může zdát, že ho míjejí velkým obloukem. A to právě proto, že sebral sílu a odvahu se na své strádání podívat. Jak? Jsou různé cesty a jednou z nich může být právě i forma hlubinné terapie.
Ve své podstatě regrese znamená návrat k dřívějšímu vzorci chování a jeho zmapování. Touto léčbou, lze docílit změnu vašeho vzorce chování, na který jste byli celý život zvyklí, ale který vám přináší situace, jenž se opakují a znepříjemňují vám život. Jako byste potíže neustále přitahovali. A vám to vadí, nevíte jak z toho ven. Při hypnoterapii se jedná o cílené vyvolávání vašeho nevědomí, a naopak rozpomenout se na potlačené vzpomínky, traumatické stavy a jejich prožívání.

život po smrti

Jde o to uvědomit si vaše tehdejší rozpoložení, jak jste se cítili a že jste vlastně upozadili vaše pocity jen proto, abyste se rychle „zbavili“ trápení. Jenže vy jste se ho nezbavili, vy jste ho jen vytěsnili, zapomněli.
A problém zůstal, jen schovaný a ještě více utlačovaný u vás uvnitř. Nezpracovaná záležitost právě vyvolává nepříjemné neustále se opakující situace. Psychoterapie Praha pod vedením zkušeného terapeuta vás dokáže těchto stavů zbavit. Musíte především ale vy sami chtít.