Vybrali jsme několik afrických pohoří, která by jistě stála za zmínku, ale i za to, abyste je jeli navštívit.

1.       Pohoří Simien, Etiopie
Není to nijak turisticky navštěvovaná oblast, ale to asi není žádné pohoří Afriky, zatím. I tohle krásné pohoří čeká, až bude turisty objeveno. Horská turistika se sem ale jistě v nejbližších letech dostane, už teď proniká do katalogů některých cestovních agentur. Tohle pohoří má všechno, co by se vám mohlo líbit: údolí, propasti, výhledy na dalekou přírodu, vodopády, ozvěnu, ticho a samotu.

2.       Mt. Kenya, Keňa
Kdyby nebylo pohoří Kilimandžáro, jistě by tohle pohoří bylo tím nejnavštěvovanějším. Už dnes, když turisté jezdí do Keni na safari, se zastavují u tohoto pohoří, aby si prohlédli Keňu u z druhé stránky její tváře. Tohle není jenom savana a roviny. Pokud se v Keni zastavíte, nechte se horskými průvodci vyvést nahoru, čeká vás úchvatný výhled a naprosto neochvějný zážitek.

3.       Kilimandžáro, Tanzanie
Magická hora, která přitahuje pozornost už od nepaměti. Majestátní hora se stala symbolem Afriky, dá se říct, že je opředena legendami a stala se opěvovanou a nedostižnou v mnoha knihách i filmech. Dobýt Kilimandžáro touží i lidé, kteří se jinak v horské turistice nevyznají. Kdoví, proč to v nás je, nějaká tajuplná vnitřní touha. Lidé se na tuto horu chodí dívat zdálky, touží ji dobýt a mnozí ji také dobyli, třeba již mnohokrát pomocí různých tras. Není nutné vyjít až na vrchol, stačí si sáhnout. Pokud jste na návštěvě v Keni nebo v Tanzanii, možná byste kromě safari mohli navštívit i tuto horu a alespoň si na ni sáhnout z podhůří.

4.       Dračí hory, Jihoafrická republika
Každý rok zde jezdí stovky Čechů, ale skoro nikdo se nepodívá do Dračích hor. A přitom se jedná o jednu z nejkrásnějších částí celé Afriky. Scenérie, které se vám tu naskytnou, ve vás zůstanou do konce života. Celé území zahrnuje čtyři údolí, z nichž má každé jiný tvar a charakter, nabízí různé výhledy a jiné krásy. Rozhodně byste je měli navštívit a vidět všechno, co ukrývají. Vodopády, řeky, scenérie. Ucítíte jenom respekt, úctu a něco, co nedokážete popsat, ani to už nikdy jindy zažít.