Malá miminka jsou roztomilá, a oblečení na ně také. Můžete však narazit na spoustu kousků, které vám budou zbytečně k ničemu, nebo budou nepraktické. Jaké kojenecké oblečení https://www.kojeneckeobleceni.cz/ si pořídit před narozením miminka? Základem je, že se musíme řídit nejen tím, jaké miminko se narodí ale také tím, kdy se narodí. Zatímco zimní miminko bude potřebovat zimní kombinézu, teplé overaly a kabátky, letní miminko tyto věci opravdu neocení a nevyužije. Co se velikostí týče, na první tři měsíce budete potřebovat velikosti 50 – 62 (některá miminka i 68).

miminko s hračkamimiminko s hračkami

  1. Body

Bodyčka s dlouhým či krátkým rukávem jsou nejoblíbenějším oblečením na miminka. Tím že jsou spojené ve spodní části, se nevyhrnují, miminku pěkně drží a můžete k nim jednoduše přidat tepláčky, či polodupačky. Prodávají se v různých variantách, s různými provedeními. Základní je krátký a dlouhý rukáv. Dále si můžete vybírat dle způsobu oblékání. Jsou body, které se oblékají přes hlavičku ale také i zavinovací body, které se obléká jednodušeji. Navíc při způsobu oblékání přes hlavu, tak si můžete zvolit, zda chcete výstřih jednoduše zapínatelný na patentky, nebo pružný bez zapínání. Bodyček budete potřebovat asi tak 10 kusů.

  1. Tepláčky

Tepláčky se vyrábí v různých variantách. Ideální jsou ty, které nemají v pase pevnou gumu, ale jsou s nápletem, který děti nikde netlačí. Určitě oceníte měkké tepláčky, které jsou slaboučké a miminku nikde nezavazí. Dětem jsou pohodlné i polodupačky, ke kterým již nemusíte dávat ponožky, jsou totiž vcelku.

  1. Overaly

Overaly jsou ideální na spaní místo pyžama. Jsou v celku, takže miminko nikde nic netlačí, netáhne a zároveň se mu ani nevyhrnou záda. Overaly mohou být slabé z bavlny, nebo teplejší, které miminko zahřejí v případě chladných nocí.

čepička na miminko

  1. Kabátky a kombinézy

U zimních miminek musíte vaši výbavu rozšířit o kabátky, mikinky a zimní kombinézu. Tu kupujte ideálně ve dvou variantách – teplejší a slabší. V teplejší dny miminku dáte kombinézu teplou, když je tepleji tak tu slabší.