Milovníci tohoto způsobu relaxace a především čištění organismu by si neměli saunu odepírat. Jistě vás nepřekvapí, že nejideálnější způsob, jak se co nejčastěji do saunu dostat, je mít ji kdykoliv k dispozici přímo doma.
Nabídky na trhu dávají šanci i lidem, kteří bydlí v bytě a nemají šanci zřídit si saunu mimo obytné místnosti. Naopak, dnešním trendem je mít saunu například přímo v ložnici.

Při samotném výběru sauny se musíte nejprve rozhodnout, jaký typ sauny je vhodný právě pro vaše bydlení. Na výběr máte ze třech možností:

·         finská sauna
·         parní sauna
·         infra sauna.

Základní rozdíl mezi těmito typy je především zdroj tepla.

Finská sauna využívá jako zdroj saunová kamna na dřevo nebo elektrická, která jsou schopna vytopit vzduch až na 120º C. Pro zvýšení vlhkosti se využívají kameny, které jsou umístěny na kamnech. Ty můžeme polévat vodou a tak vzniká pára, která vzduch příjemně osvěží. Tento způsob saunování je náročný na prostor i na údržbu.

Parní sauna je vlastně vlhká parní lázeň. Jedná se opět o místnost, kde na naše tělo příjemně působí vzduch, jehož vlhkost může dosahovat až 100%. Velmi často se v tomto případě využívá i aromatherapie, která navozuje velmi příjemnou a pohodovou atmosféru.

A třetím druhem je infra sauna, jejíž zdrojem jsou infrazářiče, které vyhřívají místnost až do teploty 60º C. Tento druh je právě díky svým nenáročným podmínkám vhodný i do bytů. Vaše tělo je díky infrazářičům příjemně prohřáto a vaše svaly se v krátkém čase uvolní.

Saunování je jednou z ideálních možností, jak své tělo uvolnit, prohřát a zároveň zbavit škodlivých látek. Promyslete si i způsob ochlazení vašeho těla, což je samozřejmou součástí této procedury. A v neposlední řadě se také seznamte se zdravotními omezeními, která jsou v tomto případě velmi důležitá dodržovat.